سریع ترین راه درمان زردی نوزاد

سریع ترین راه درمان زردی نوزاد

زردی نوزاد یک بیماری شایع است ، به ویژه در نوزادانی که قبل از 38 هفته بارداری متولد می شوند (نوزادان نارس) و برخی از نوزادان شیرده. زردی نوزاد معمولاً به این دلیل اتفاق می افتد که کبد کودک آنقدر بالغ نیست که بتواند از بیلی روبین موجود در جریان خون خلاص شود. در بعضی از نوزادان ، یک بیماری زمینه ای ممکن است باعث زردی نوزاد شود. بیشتر نوزادانی که بین 35 هفته بارداری و تمام دوران بارداری متولد می شوند ، نیازی به درمان زردی ندارند. به ندرت ، میزان بیلی روبین در خون که به طور غیرمعمول زیاد است ، می تواند نوزاد تازه متولد شده را در معرض خطر آسیب مغزی قرار دهد ، به ویژه در حضور برخی از عوامل خطرزا برای زردی شدید. زردی پوست و سفیدی چشم – نشانه اصلی زردی نوزاد – معمولاً بین روز دوم و چهارم پس از تولد ظاهر می شود. در ادامه مطلب اطلاعاتی را در رابطه با درمان فوری زردی نوزادان در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد، با زردی کلینیک همراه شوید…

سریع ترین راه درمان زردی نوزاد با راهکارهای خانگی مفید !!

برای بررسی زردی نوزاد ، به آرامی روی پیشانی یا بینی کودک فشار دهید. اگر در جایی که فشار داده اید پوست زرد به نظر می رسد ، احتمالاً کودک شما زردی خفیف دارد. اگر کودک شما زردی ندارد ، رنگ پوست باید برای لحظه ای کمی روشن تر از رنگ طبیعی آن باشد. یکی دیگر از راه های تشخیص زردی این است که کودک خود را در شرایط نوری مناسب ، ترجیحاً در نور طبیعی روز معاینه کنید. اکثر بیمارستان ها سیاست بررسی زردی نوزادان قبل از ترخیص را دارند. آكادمی اطفال توصیه می كند نوزادان تازه متولد شده از نظر یرقان طی معاینات معمول پزشکی و حداقل هر هشت تا 12 ساعت در بیمارستان بستری شوند.

بیلی روبین اضافی (هایپربیلیروبینمی) دلیل اصلی زردی است. بیلی روبین ، که مسئول رنگ زرد زردی است ، بخشی طبیعی از رنگدانه است که از تجزیه سلول های قرمز خون “استفاده شده” آزاد می شود. کودک شما باید از نظر زردی بین روز سوم و هفتم پس از تولد ، زمانی که سطح بیلی روبین به اوج می رسد ، معاینه شود. اگر کودک شما زودتر از 72 ساعت پس از تولد ترخیص شد ، قرار ملاقات بعدی را برای بررسی زردی در طی دو روز پس از ترخیص قرار دهید. علائم یا نشانه های زیر ممکن است زردی شدید یا عوارض ناشی از بیلی روبین اضافی را نشان دهد. اگر:

  1. پوست کودک شما زردتر می شود
  2. پوست شکم ، بازوها یا پاهای کودک شما زرد به نظر می رسد
  3. سفیدی چشم کودک شما زرد به نظر می رسد
  4. کودک شما بی حال یا بیمار به نظر می رسد یا بیدار کردنش دشوار است
  5. کودک شما وزن اضافه نمی کند یا تغذیه ضعیفی دارد
  6. کودک شما گریه های شدید می کند
  7. کودک شما علائم یا نشانه دیگری را نشان می دهد که شما را نگران کند

سریع ترین راه های درمان زردی نوزاد

به طور معمول ، درمان زردی خفیف در نوزادان غیر ضروری است ، زیرا تمایل دارد طی 2 هفته خود به خود از بین برود. اگر نوزاد مبتلا به زردی شدید باشد ، ممکن است لازم باشد برای معالجه مجدد در بیمارستان جهت کاهش سطح بیلی روبین در جریان خون مجدداً به بیمارستان منتقل شوند. در برخی موارد کمتر شدید ، درمان ممکن است در خانه انجام شود. برخی از گزینه های درمان فوری زردی عبارتند از :

  • فتوتراپی (نور درمانی) – درمان با اشعه نور. کودک را تحت چراغ مخصوص قرار می دهند و توسط یک محافظ پلاستیکی پوشانده می شود تا نور ماوراء بنفش را فیلتر کند. نور ساختار مولکول های بیلی روبین را دستکاری می کند تا بتواند از بدن دفع شود.
  • انتقال خون تبادل – خون کودک به طور مکرر خارج می شود و سپس با خون اهدا کننده جایگزین می شود. این روش فقط در صورتی انجام می شود که فتوتراپی موثر واقع نشود زیرا کودک باید در یک بخش مراقبت ویژه (ICU) برای نوزادان باشد.
  • ایمونوگلوبولین داخل وریدی (IVIg) – در موارد ناسازگاری راسوس یا ABO ، نوزاد ممکن است تزریق ایمونوگلوبولین داشته باشد. این یک پروتئین در خون است که سطح آنتی بادی های مادر را که به سلول های قرمز خون نوزاد حمله می کنند ، کاهش می دهد.

اگر زردی ناشی از چیز دیگری باشد ، ممکن است نیاز به جراحی یا درمان دارویی باشد. بهترین راه برای کاهش احتمال ابتلا به زردی در نوزاد ، اطمینان از تغذیه مناسب آنها است. برای هفته اول یا حدود زندگی ، نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می کنند باید 8-12 بار در روز تغذیه شوند ، در حالی که نوزادان شیر خشک باید هر 2-3 ساعت 1-2 اونس شیر خشک تغذیه شوند.

برای استفاده دستگاه زردی نوزاد که از سریع ترین راه های درمان زردی نوزاد است، می توانید از شرکت زردی کلینیک اقدام به اجاره دستگاه زردی نوزاد در منزل و دستگاه فتوتراپی نمایید. در این صورت تنها کافیست با شرکت زردی کلینیک ارائه کننده مدرن ترین دستگاه های فتوتراپی از طریق خطوط ارتباطی ۴۴۵۲۳۰۷۵ – ۰۲۱ و 09193212281 تماس حاصل فرمایید.

3/5 - (33 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *