اجاره دستگاه زردی نوزاد در جنوب تهران

اجاره دستگاه زردی نوزاد در جنوب تهران

اجاره دستگاه زردی یکی از دغدغه‌های عزیزانی است که صاحب فرزند شده‌اند و سطح بیلی روبین موجود در خون نوزادشان بالا است. در این موارد از فتوتراپی استفاده می‌شود. دستگاه فتوتراپی در واقع به‌وسیله تابش نور مخصوص به بدن کودک شما موجب شکستن بیلی‌روبین مجتمع در زیرپوست می‌شود. سپس این ماده خطرناک از طریق مدفوع از بدن نوزاد دفع می‌گردد. در طول دوره‌های زمانی مدل‌های مختلفی از این دستگاه در بازار ایران دیده عرضه شدند. برخی از آن‌ها توسط برندهای ناشناخته طراحی گردیده و استفاده از آن‌ها می‌تواند آسیب‌هایی از جمله مشکلات پوستی برای کودک به وجود آورد.

این مسئله تا حدی البته تقصیر والدین است. اگر عبارت اجاره دستگاه زردی نوزاد در جنوب تهران را در اینترنت جستجو کنید. با وب‌سایت‌های زیادی مواجه می‌شوید که مشخص نیست کدام یک مرجع و کدام یک مجوزهای لازم را از ارگان‌ها و نهادهای ناظر دریافت کرده است. پس اولین شرط در مورد انتخاب یک مرکز برای اجاره دستگاه زردی نوزاد در جنوب تهران معتبر بودن آن است.

اجاره دستگاه فتوتراپی خانگی در جنوب تهران

تفاوتی ندارد که ساکن منطقه افسریه، شوش، نازی‌آباد، شهرک فردوس هستید یا شهرک ولیعصر و… این مرکز (زردی کلینیک) در تمامی بخش‌های جنوب استان تهران خدمات خود را به مشتریان گرامی ارائه می‌دهد. اصل مهم بعدی در مورد اجاره دستگاه زردی نوزاد در جنوب تهران این است که پس از تماس دستگاه فتوتراپی خیلی زود به شما تحویل گردد. در غیر این صورت موجب نارضایتی خواهد شد.

به‌هرحال یک ساعت هم برای درمان نوزاد دارای زردی حیاتی و مهم است. قطعاً باتوجه‌به قیمت فوق‌العاده بالای این دستگاه و بلااستفاده بودن آن پس از چند روز به‌هیچ‌عنوان خرید دستگاه زردی نوزاد منطقی نیست. همین‌طور امروزه این دستگاه با چشم‌بند و بیلی چک عرضه می‌شود. توجه فرمایید که وقتی نوزاد را درون این دستگاه قرار می‌دهید نباید هیچ پوششی جز پوشک و چشم‌بند داشته باشد.

همین‌طور که دستگاه پیش از شروع به کار و روشن شدن به‌خوبی بررسی و اتصالات آن چک شود. معمولاً خانواده‌ها برای انتخاب این دستگاه بخصوص برای اولین‌بار پرسش‌های زیادی دارند. ترس انتخاب این دستگاه گاهی باعث سودجویی برخی از شرکت‌های ارائه‌دهنده این خدمات می‌شود. اما با رعایت چند نکته کلیدی کوچک می‌توانید انتخابی مطمئن داشته باشید. در ادامه به بررسی مبحث اجاره دستگاه زردی نوزاد در جنوب تهران بر اساس استانداردها می‌پردازیم.

دستگاه فتوتراپی در جنوب تهران

مراحل کار با دستگاه زردی نوزاد در منزل

نخست ضروری است که دمای اتاق گرم نگه‌داشته شده و ترجیحاً بین 20 تا 24 درجه سانتی‌گراد باشد. در فصل زمستان بستن درب و پنجره‌ها می‌تواند چنین شرایط دمایی را برای شما خلق کند. پس از آن اطمینان حاصل کنید که کودک شما از نظر شرایط بهداشتی در وضعیت خوبی است. در غیر این صورت بدنش سرد خواهد بود و دچار مشکل می‌شود.

پس از آن دستگاه فتوتراپی که توسط متخصص زردی کلینیک راه‌اندازی و نصب اولیه شده است را روشن کنید. دستگاه‌های فتوتراپی ممکن است به‌صورت LED یا فلورسنت باشند. این نور باعث درمان تدریجی زردی کودک شما می‌شود. البته لازم است که شرایط لامپ مورداستفاده در دستگاه مطلوب بوده و از تاریخ انقضاء آن نگذشته باشد. پس از آن نوزاد را به طور کامل لخت نموده (به‌غیراز پوشک) چشم‌بند را روی چشمان نوزاد قرار دهید.

نوزاد خود را زیر دستگاه زردی قرار داده و در دوره‌های یک تا یک و نیم ساعت وضعیت نوزادتان را تغییر دهید. این تغییر باعث می‌شود که تمامی بخش‌های بدن او در معرض نور فتوتراپی قرار بگیرد. تغییر حالت باید به گونه باشد که تمامی بخش‌های پوست در معرض این اشعه قرار بگیرد تا سطح بیلی‌روبین به‌مراتب کاهش یابد. می‌توانید بدن نوزادتان را برای آرامش بیشتر او ماساژ دهید. هر دو و ساعت و نیم یک‌بار نوزاد را از دستگاه خارج کرده و به او شیر بدهید.

شرایط اضطراری و اورژانسی در درمان زردی نوزاد

در برخی شرایط ضروری است که شما بیش از قبل نگران زردی کودک خود باشید. اولین شرط مسئله بالا بودن دمای بدن است، ترجیحاً اگر دمای نوزاد به مدت نیم ساعت بیش از 38 درجه سانتی‌گراد باشد، اگر نوزاد شما مشکل تغذیه دارد و مدام دچار رفلاکس و بازگشت شیر می‌شود، اگر استفراغ شدید می‌کند و رنگ آن زرد بوده و اگر سخت از خواب بیدار می‌شود، می‌بایست هر شرایط غیرعادی دیگری را به پزشک معالج اطلاع دهید. بخصوص این شرایط در وضعیتی حادتر می‌شود که دمای بدن کودک شما پایین نیاید و همواره بالا بماند.

حتماً در چنین شرایطی یک دماسنج که دقیق کار می‌کند در فضای اتاق قرار دهید. کمی از پنجره را باز بگذارید. توجه کنید که نباید کودک شما بیش از حد به‌صورت یکباره و پشت‌سرهم درون دستگاه بیلی‌روبین قرار بگیرد. به‌غیراز چشم و دستگاه تناسلی که به‌وسیله پوشک پوشیده می‌شود لازم است که تمامی بخش‌های بدن کودک بدون پوشش باشد. مشکل زردی بیشتر در کودکانی که نارس هستند شایع بوده و 85 درصد از نوزادانی که به دنیا می‌آیند معمولاً درگیر این بیماری می‌شوند که دلایل مختلفی دارد.

هزینه دستگاه فتوتراپی جنوب و حومه تهران

زردی نوزاد باید چند باشد ؟

سطح بیلی‌روبین در یک انسان بالغ و سالم یک میلی‌گرم در دسی‌لیتر خواهد بود. وقتی که سطح بیلی‌روبین بزرگسالان 2 میلی‌گرم در دسی‌لیتر و سطح بیلی‌روبین نوزادان 7 میلی‌گرم در دسی‌لیتر باشد زردی به وجود خواهد آمد. تقریباً بیش از 85 درصد نوزادانی که در شرایط عادی به دنیا آمده‌اند و نوزادان نارس دچار زردی می‌شوند. در 6.1 درصد از نوزادانی که سالم به دنیا می‌آیند حداکثر میزان بلی روبین 12.9 mg / dL می‌باشد. سطح بیلی‌روبین 3 درصد از نوزادان 15 میلی‌گرم در دسی‌لیتر می‌باشد. به‌طورکلی بیلی‌روبین از تجزیه پروتئین در رتیکولواندوتلیال استخراج می‌گردد. این بیماری به‌خودی‌خود خطرناک نیست، اما باقی‌ماندن آن در بدن کودک شما می‌تواند سبب بروز اختلالات جدی در سیستم ایمنی شود.

توصیه‌هایی برای والدین بی‌تجربه

در صورتی که:

  • زردی نوزاد شما هر لحظه بدتر می‌شود.
  • پس از 14 روزگی هنوز در بدن کودکتان باقی‌مانده است.
  • اگر فکر می‌کنید که رنگ پوست نوزاد شما زردتر شده و دچار پیچش روده شده است
  • نوزاد شما شیر، شیر خشک و یا هر نوشیدنی دیگری را نمی‌خورد

لازم است که به پزشک اطلاع دهید. همین‌طور اگر در ساعات اول درمان در دستگاه فتوتراپی، کودک شما مدام بی‌قراری می‌کند، این مسئله معمولاً طبیعی است. بهتر است محیطی که دستگاه بیلی‌روبین در آن راه‌اندازی می‌شود از نظر دمایی در شرایط مطلوبی بوده و محدوده دما بیش از 25 درجه سانتی‌گراد نباشد؛ در صورتی که بدن نوزاد شما به‌صورت موضعی قرمز شده است با مرکز اجاره دستگاه زردی تماس بگیرید و از آن‌ها راهنمایی‌های لازم را جویا شوید. این ممکن است مرتبط با حساسیت‌های پوستی کودکتان باشد.

چگونه نسبت به اجاره دستگاه زردی نوزاد در جنوب تهران اقدام کنیم ؟

چنانچه شما ساکن جنوب تهران هستید و به اجاره دستگاه زردی نوزاد برای درمان نیاز دارید می‌توانند از خدمات زردی کلینیک برای دریافت و کرایه انواع دستگاه‌های زردی معتبر استفاده نمایند. کارشناسان ما با توجه به توضیحاتی که شما از نوزاد خود می دهید بهترین دستگاه را معرفی می‌کنند و شما با اجاره آن می توانید درمان امن تر را در منزل داشته باشید. جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09193212281 تماس بگیرید.

4.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *