حجامت پشت گوش نوزاد

حجامت پشت گوش نوزاد و درمان زردی نوزاد

اگر درباره ی زردی نوزاد مطالعه داشته اید و با این عارضه یک آشنایی نسبی داشته باشید قطعا می دانید که علت پدید آمدن زردی روی پوست نوزاد وجود بیلی روبین زیاد در خون نوزاد است . این عارضه موجب این می شود که رنگ پوست و سفیدی چشم نوزاد به رنگ زرد تغییر پیدا کند و زردی نوزاد آغاز شود . به صورت کلی می توان بیان کرد که زردی نوزاد یک بیماری نیست بلکه عارضه ای است که مشخص می کند سطح بیلی روبین در بدن نوزاد به بیشترین حالت خود رسیده است . در این مقاله قصد داریم باهم حجامت پشت گوش نوزاد برای درمان زردی نوزاد را بررسی کنیم پس در ادامه همراه ما باشید .

نوزاد شما در هنگام ابتلا به زردی دردی را تحمل نمی کند . این که زردی نوزاد عارضه است و بیماری نیست بدین معنا نیست که زردی را باید به حال خود رها کرد بلکه نیازمند مراقبت های ویژه ای است که باید از سوی پدر و مادر صورت گیرد . در صورتی که عارضه ی زردی نوزاد جدی گرفته نشود می تواند برای نوزاد شما خطرناک باشد و احتمالا موجب ایجاد آسیب های مغزی شود .

حجامت پشت گوش نوزاد

طبق گفته دکتر ابوالقاسمی رئیس انجمن خون و سرطان کودکان ایران حجامت پشت گوش نوزاد برای زردی نوزاد هیچگونه تاثیر مثبتی ندارند و به هیچ عنوان تایید نمی شود . همچنین دکتر ابوالقاسمی به این نکته اشاره کرده است که طب سنتی زمانی کاربرد دارد تا افراد را از ابتلا به بیماری پیشگیری کند و در زمینه ی درمان نباید دخالتی داشته باشد .

طب سنتی و تاثیر آن روی زردی نوزاد

طبق گفته پزشگان در صورتی که در کنار درمان توسط کادر پزشکی از علم طب سنتی نیز بهره گرفته شود می تواند به عنوان یک مکمل برای درمان باشد . برای استفاده از طب سنتی به عنوان مکمل درمان نظر پزشک معالج نوزاد شما شرط است و نباید این کار به صورن خودسر صورت بگیرد همچنین حجامت پشت گوش نوزاد در درمان زردی نوزاد به هیچ عنوان به شما والدین گرامی توصیه نمی شود زیرا می تواند عوارض جبران ناپذیری را برای فرزند شما به همراه داشته باشد .

در بحث طب سنتی زردی نوزاد در دسته بندی بیماری های صفراوی قرار دارد . به بیان دیگر زردی نوزاد در طب سنتی به آتش گرفتن نوزاد تشبیه شده است . این اصطلاح یک تشبیه ساده است و نباید شما را نگران کند چون این عارضه هیچ گونه درد یا سوزشی را برای نوزاد شما به همراه نخواهد داشت .

حجامت پشت گوش نوزاد

درمان گیاهی زردی نوزاد

برای درمان زردی نوزاد در طب سنتی از دو گیاه ترنجبین و شیرخِشت استفاده می شود . این دو گیاه دارویی در طب سنتی برای درمان زردی نوزاد توصیه شده است اما شما نباید خود سر از آن استفاده کنید و استفاده از آن باید تحت نظر پزشک باشد .

شیرخِشت چیست ؟

در طب سنتی برای درمان زردی نوزاد از این گیاه دارویی بهره گرفته می شود . مصرف این گیاه دارویی باید با تایید پزشک انجام شود و باید از مصرف خودسر آن پرهیز نمود . در این مقاله به صورت کامل خواص و نحوه ی مصرف آن را توضیح داده ایم که می توانید آن را به صورت کامل مشاهده کنید : طریقه مصرف شیر خشت برای زردی نوزاد

درمان های سنتی دیگر درمان زردی :

درمان زردی نوزاد به روش سنتی دارای انواع مختلفی است و هر کدام از آن ها باید با دستور پزشک صورت گیرد در ادامه قصد داریم چند نوع دیگر از درمان سنتی زردی نوزاد را به شما معرفی کنیم پس در ادامه با ما همراه باشید .

  • شستشوی نوزاد در عرق کاسنی : یکی دیگر از روش های مکمل درمانی زردی نوزاد این است که نوزاد را در عرق ترنجبین و آب ولرم شستشو دهید .

در نهایت باید به این نکته اشاره کرد که طب سنتی در درمان زردی نوزاد یک مکمل درمانی است و درمان اصلی نیست . بهترین راه برای تسریع روند درمان و اصلی ترین راه برای درمان زردی نوزاد اجاره دستگاه زردی نوزاد و اجاره دستگاه فتوتراپی است .

2.4/5 - (12 امتیاز)

2 پاسخ

  1. ایرانیان قدیم چیکار میکردن پس دستگاه ک نبود بعدشم ک خوارکیا ملین به مادر میدادن بخوره تا تاثیرش تو شیر مادر نمایان شه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *