درمان زردی با اب انار - تاثیراب انار برزردی نوزاد

درمان زردی با اب انار – تاثیراب انار بر زردی نوزاد

در طب سنتی مصرف آب انار از جمله مواردی است که برای درمان زردی نوزاد توصیه شده است . در مادرانی که در مرحله بارداری هستند و هنوز نوزاد آن ها به دنیا نیامده است می تواند باعث کاهش زردی در نوزاد آن ها پس از تولد شود .

از انار به عنوان یک میوه درمانی برای درمان اسهال همچنین کاهش زردی نوزاد استفاده می شود . در درمان زردی نوزاد به وسیله ای آب انار باید به این نکته توجه کنید که نوزاد نباید به صورت مستقیم آب انار را مصرف کند و نوزاد تا پایان شش ماهگی فقط مجاز به تغذیه از شیر مادر همچنین ویتامین آد است و نباید به جز این دو مورد از ماده ی غذایی دیگری تغذیه کند . برای درمان زردی با اب انار مادر نوزاد باید خود آب انار بنوشد و سپس به نوزاد خود شیر بدهد و نوزاد از شیر مادر خود تغذیه کند .

درمان زردی با اب انار امکان پذیر است ؟

از دیدگاه طب سنتی انار در دسته بندی میوه های سرد مزاج و خشک قرار دارد و بسته به مزه آن سرد و خشک بودن آن متغیر است و هرچقدر مزه آب انار ترش تر باشد انار از طبع سرد و خشک تر بیشتری برخوردار است .

با توجه به توضیحات فوق باید بدانید که مصرف مواد غذایی سرد سبب کاهش زردی نوزاد می شود و می تواند به عنوان یک مکمل درمانی مورد استفاده قرار بگیرد . همچنین زردی نوزاد با مصرف مواد غذایی که دارای طبع گرم هستند کاهش پیدا می کند .

مواد عذایی مشابه اب انار برای درمان زردی :

در طب سنتی مصرف میوه هایی همچون هندوانه و خیار همچنین کاهو و آلبالو به عنوان مکمل درمانی زردی نوزاد توصیه می شود . این مواد غذایی باید به مقداری مصرف شود که نوزاد دچار نفخ و دل درد نشود . همچنین به توصیه علم طب سنتی ترنجبین و شیر خشت نیز می تواند به عنوان مکملی برای درمان زردی نوزاد مورد استفاده قرار بگیرد .

از انار به عنوان خون ساز و تصفیه کننده خون بدن انسان نیز یاد می شود و مادران باردار پس از زایمان به افزایش حجم خون احتیاج دارند . در صورتی که انار با هسته آن خورده شود می تواند خاصیت درمانی ضد یبوست نیز داشته باشد .

برای بانوانی که پس از زایمان دچار افسردگی شده اند خوردن انار می تواند برای آن ها مانند یک دارو شگفت انگیز برای درمان افسردگی استفاده شود و برای افسردگی پس از زایمان بسیار مفید و پرخاصیت است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *