درمان سنتی زردی نوزاد - طریقه مصرف شیر خشت برای زردی نوزاد

درمان سنتی زردی نوزاد – طریقه مصرف شیر خشت برای زردی نوزاد

از گذشته تا به امروز مصرف شیر خشت و ترنجبین به عنوان درمان سنتی زردی نوزاد یاد می شده و امروزه نیز همچنان به عنوان یکی از بهترین درمان های زردی نوزاد به شمار می رود . از شیر خشت و ترنجبین می توان به عناون معروف ترین درمان سنتی زردی نوزاد یاد کرد .

برخی از والدین به اشتباه تصور می کنند که این دارو گیاهی باید توسط نوزاد مصرف شود در صورتی که این طور نیست و مادر نوزاد باید شیر خشت و ترنجبین را مصرف کند . با توجه به این نکته که شیر مادر وابسته مواد غذایی است که در طول روز مادر نوزاد مصرف می کند و هرچه که مادر در طول روز میل کند روی شیر آن تاثیر می گذارد . در این مقاله قصد دارید تا به صورت جامع و کامل مصرف و درمان سنتی زردی نوزاد به وسیله شیر خشت و ترنجبین را مورد ارزیابی و بررسی قرار دهیم .

طریقه مصرف شیر خشت برای زردی نوزاد

ابتدا نصف قاشق شیر خشت را و یک قاشق ترنجبین را در یک لیوان آب جوش حل می کنیم و در مرحله بعد به وسیله ی یک پارچه نخی جوشانده را صاف می کنیم و به مادر نوزاد می دهیم تا میل کند .

بعد از گذشت یک الی دو ساعت مادر به صورت مداوم باید به نوزاد خود شیر بدهد و برای اینکه این داروی گیاهی تاثیر خود را بگذارد باید تا دو الی سه روز از این روش درمان استفاده شود .

برای درمان سنتی زردی نوزاد به کمک شیر خشت و ترنجبین باید چه نکاتی را دانست ؟

  • برای مصرف ترنجبین شما نیاز به هیچ شیرین کننده ای ندارید زیرا خود ترنجبین شیرین است .
  • شیر خشت به تنهایی خود روی زردی نوزاد شما تاثیر می گذارد اما برای اثر گذاری بیشتر شما بهتر است که از هردوی این داروهای گیاهی استفاده نمایید .
  • در صورتی که در محلی که زندگی می کنید به شیر خشت دسترسی ندارید می توانید از بید خشت نیز استفاده نمایید .
  • علاوه بر مصرف جوشانده فوق می توانید از عرق کاسنی ، عرق شاهتره ، عرق بید نیز برای افزایش تاثیر گذاری استفاده نمایید .
  • همچنین می توانید مقداری ترنجبین را در آب حل کنید و یک پارچه را به این محلول آقشته کنید و روی پشانی و لاله گوش نوزاد بگذارید .
4.6/5 - (50 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *