راهنمایی خرید کرست مناسب شیردهی

راهنمایی خرید کرست مناسب شیردهی

بسیاری از زنها اندازه کرست خود را کمتر از میزان واقعی در نظر می گیرند، اما کرست بسیار کوچک نمی تواند پستانها را درست نگه دارد . اگر به کرست های میله دار عادت دارید، دشوار است که بتوان بدون میله را بعنوان کرست نگهدارنده قبول کنید. یک اندازه گیر دقیق و حرفه ای می تواند کمکتان کند.

 • کرست ها دو نوع اندازه دارند. اندازه کاسه کرست (کاسه گرد کاسه بزرگ) یا اندازه دور سینه (۳۲ کوچک، 40 بزرگ). اگر پستانها نتان بزرگ هستند به اندازه بزرگتر از نوع اول نیاز دارید، ولی اگر بدنتان بزرگ است، احتمالا به شماره بزرگتر از نوع دوم احتیاج دارید. به همین دلیل کاسه اندازه (۳۹ ب) تقریبا به اندازه (۳۶ ج) یا (۳۸ الف) است. تفاوت آنها به میزان شل و سفتی کرست در اطراف سینه بستگی دارد.
 • اگر می خواهید اندازه های خودتان را بگیرید، دور قفسه سینه و درست زیر پستانها را اندازه بگیرید. این اندازه سینه شماست. بعد دور پستانها را در هنگام پوشیدن کرست و شل، اندازه بگیرید. تفاوت بین این در اندازه، اندازه کاسه کرست را به دستتان می دهد. به عبارت واضح تر، هر دوازده و نیم سانت به معنی یک کاسه (الف) است و هر 2.5 سانت اضافی به معنی افزایش کاسه کرست است. در نتیجه تفاوت بیست سانتی، به معنی کاسه (د) است.
 • اگر کاسه شل است و به نظر می رسد که پستانها آنها را کاملا پر نکرده اند، کرست را دو بار باز و بسته کنید، آن را به طرف جلو بکشید و پستانها را داخل کاسه ها قرار دهید. این کار را دوباره انجام بدهید. معمولا گشادی کرست درست می شود .
 • بند کرست روی پشت باید پائین و در دسترس شما باشد و نباید به طرف بالا برود. بندهای کرست را باید آرام ببندید، طوری که نه زیاد بالا بروند و نه چندان پائین باشند. بندها باید آن قدر پهن باشند که در شانه های شما فرو نروند .
 • کرست حاملگی باید محکم از پستانها مراقبت کند و جا برای باز شدن داشته باشد ، بطوری که در پشت محکم و درست قرار گیرد.
 • بندهای کشی را که قلاب دارند، می توان در هفته های آخر بارداری بلندتر کرد.
 • ممکن است کرست زیر پستانهای شما را زخم کند. سعی کنید قلاب پائینی کرست را در یک حفاظ قرار دهید یا آن را بردارید. هنگامی که نوزاد می خواهد شیر بخورد، با نبودن قلاب، احساس آسودگی بیشتری خواهد کرد.
 • اگر در هنگام بارداری و پس از آن ورزش می کنید، برای اینکه پستانهای شما در کرست “بالا و پائین ” نپرند، بندهای آن را سفت و خود را در آئینه تماشا کنید. سعی کنید تمرین هایی را انجام دهید که بافت های پستان شما را نکشد. چرخیدن، بهتر از بالا و پائین پریدن است.

کرست مخصوص شیر دادن

پوشیدن کرست نامناسب در دوره شیردهی ، مجاری شیر را مسدود می کند و آبسه و تورم پستان را به وجود می آورد، بنابراین انتخاب کرست اندازه، بسیار مهم است. خرید کرست شیر دهی لزومی ندارد، بلکه می توانید در هنگام شیر دادن پستان خود را از کرست بیرون بیاورید که در مورد کرست معمولی، معمولا مجبور می شوید آن را باز کنید که همیشه هم کار راحتی نیست! کرست های شیردهی زیپ یا کاسه کوچک مخصوصی دارند و بدون باز کردن کرست، می توانید پستان را از آن بیرون بیاورید و به نوزاد شیر بدهید.

 1. قبل از شش هفته مانده به تولد نوزاد، کرست شیر دهی نخرید .
 2. اگر در طول دوره بارداری تناسب خود را از دست نداده ایا کرست شیر دهی شما روی آخرین قلاب می ماند، و گر نه بعد از زایمان فوق العاده شل می شود.
 3. از یاد نبرید که شما می خواهید در حالی که نوزاد را روی پا گذاشته اید، با یک دست کرست را ببندید و باز کنید. در دوره قبل از شیردهی چند بار این کار را تمرین کنید تا بتوانید راه درست آن را بیابید.

در صورتی که نوزاد شما به یرقان یا همان زردی مبتلا شده است می توانید با استفاده از دستگاه فتوتراپی نسبت به درمان اقدام کنید . جهت اجاره دستگاه زردی نوزاد می توانید با کارشناسان زردی کلینیک تماس حاصل فرمایید . همچنین یکی دیگر از خدماتی که زردی کلینیک ارائه می کند اجاره شیردوش برقی است .

پاسخ پرسشهای شما

آیا به یک کرست جدید نیاز دارم، اگر دارم ، چه موقع آن را تهیه کنم؟

جواب: بمحض اینکه باردار می شوید به یک کرست جدید نیاز دارید. بطور میانگین در طول نه ماه بارداری اندازه کاسه کرست یک زن دو درجه بالا می رود و اندازه دور سینه او دست کم پنج سانت زیاد می شود.

چه نوع کرست شیر دهی بهتر است: زیپ دار یا نوع کاسه ای که بکلی باز می شود؟

جواب: اگر پستانهای درشتی دارید، معمولا نوع زیپ دار بهتر از نوع دوم است. هنگامی که می خواهید زیپ را باز کنید، انگشت شست خود را بین زیپ و پستان قرار دهید. بعضی از زنها از کرست های شیردهی زیپ دار خوششان نمی آید، چون کاملا معلوم هستند که به چه دردی می خورند. اگر از کرست های نوع دوم خوشتان می آید، اطمینان حاصل کنید که تمام کاسه بیرون می آید و بند نگهدارنده آن بسیار شل است و در هنگام شیر دادن، روی پستان باقی نمی ماند.

امتیاز شما post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *