ارتباط بین زایمان به روش سزارین با عارضه زردی نوزاد

ارتباط بین زایمان به روش سزارین با عارضه زردی نوزاد

دستگاه زردی شکن یا نام دیگر آن دستگاه فتوتراپی برای درمان زردی نوزاد به کار می رود ، این دستگاه با توجه به نوری که از خود ساطع می کند می تواند باعث کاهش زردی نوزاد شود. اگر نوزاد شما دچار زردی شده است بهتر است از این دستگاه برای درمان آن استفاده کنید. این دستگاه دارای یک بخش منبع نور و بخشی برای قرار دادن نوزاد درون آن دارد. در این نوشته می خواهیم در مورد این دستگاه و همچنین ارتباط سزارین با عارضه زردی نوزاد صحبت کنیم.

بخش های مختلف دستگاه نور درمانی

این دستگاه دارای بخش های مختلف می باشد که کارایی آن را برای والدین راحت تر می کند. بخش های مختلف دستگاه به شما کمک می کند تا بتوانید به راحتی با دستگاه کار کنید. دستگاه شامل بخش های مختلف نظیر: شدت نور ، مدت زمان تابش نور ، دمای محیط و … می باشد. شما می توانید هر یک از بخش های گفته شده را به راحتی کنترل کنید.

شما برای استفاده از دستگاه ابتدا باید دستگاه را برق شهری وصل کنید ، یک کلید برای روشن/خاموش دستگاه در نظر گرفته شده است. یک کلید برای روشن کردن لامپ و منبع نور می باشد و همچنین یک کلید برای تنظیم شدت نور دارد. دستگاه دارای صفحه نمایش برای نشان دادن دما و سایر پارامترهای دستگاه است. منبع نور دستگاه شامل چهار ، شش و یا 8 لامپ است. دستگاه دارای تخت نوزاد است و یک فن خنک کننده دارد. شما برای استفاده از دستگاه بهتر است ابتدا تمامی بخش های آن را بررسی کنید.

رابطه بین سزارین و شدت بیماری نوزاد

زایمان به روش سزارین در این روزها به شدت زیاد شده است. بیماری زردی یک عارضه است که در میان نوزادان رواج پیدا کرده است ، دلایل زیاد شدن زردی نوزاد بستگی به عوامل مختلف دارد. تحقیقات انجام شده نشان می دهد که ارتباط نزدیکی بین نوع زایمان و شدت زردی وجود ندارد. گاهی دیده شده است که در زایمان طبیعی مقدار بیلی روبین نوزاد بیشتر از حد معمول است. به هر حال در صورت ثابت شدن عارضه زردی بهتر است از دستگاه فتوتراپی برای درمان استفاده کنید. اجاره دستگاه زردی نوزاد از لحاظ اقتصادی برای والدین بهتر است. همچنین می بایست دکتر متخصص اجازه اجاره کردن دستگاه را به شما بدهد چرا که در برخی موارد بهتر است نوزاد در بیمارستان تحت کنترل باشد.

امتیاز شما post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *