نظر پزشکان در رابط با زردی نوزاد چیست ؟

نظر پزشکان در رابط با زردی نوزاد چیست ؟

زردی نوزاد دارای یکسری علائم اولیه است که با بروز این علائم والدین نوزاد می توانند متوجه شوند که نوزاد آن ها به زردی مبتلا شده است یا خیر ؟ برخی از این علائم عبارت اند از زرد شدن رنگ پوست و سفیدی چشم نوزاد است . زمانی نوزاد دچار زردی می شود که ماده ای به نام بیلی روبین در بدن نوزاد رسوب کند و سبب ایجاد زردی در بدن نوزاد شود .

در این مقاله از سایت زردی کلینیک قصد داریم تا به بررسی یک مصاحبه با یکی از پزشکان مطرح با تخصص بیماری های کودکان بپردازیم . در این مقاله مصاحبه یا دکتر همت یار را مورد ارزیابی قرار می دهیم و شما می توانید پاسخ اکثریت سوال های خود در با مطالعه این مقاله بدست آورید ، پس در ادامه همراه ما باشید .

علت پدید آمدن زردی در بدن نوزاد چیست ؟

علت پدید آمدن زردی در بدن نوزاد این است که در روز های پس از تولد نوزاد کبد نوزاد قادر به دفع بیلی روبین های موجود در خون نوزاد نخواهد بود و این بیلی روبین ها به تدریج به زیر پوست نوزاد رفته و سبب می شوند تا رنگ پوست نوزاد به رنگ زرد تغییر پیدا کند .

آیا برای درمان زردی نوزاد نیازی به بستری کردن نوزاد در بیمارستان است ؟

به صورت کلی نمی توان برای تمامی نوزادان یک نسخه را پیچید و شرایط هر نوزاد با نوزاد دیگر متفاوت است و درمان آن نیز با سایر نوزادان متفاوت است . در صورتی که نوزاد در همان روز اول حیات خود مبتلا به زردی شود باید تا زمان بهبود کامل در بیمارستان برای درمان بماند تا به صورت کامل بهبود پیدا کند .

در نقطه مقابل نیز ممکن است نوزادی به دنیا آمده باشد و دارای شرایط و وزن طبیعی باشد و به زردی مبتلا شود در صورتی که شرایط فراهم باشد و درجه زردی نوزاد پایین باشد می توان نوزاد را در منزل نیز درمان نمود و نیازی نیست که حتما نوزاد را در بیمارستان بستری کرد .

در صورتی که نوزاد با شرایط مطلوب به دنیا آمده باشد و دچار زردی شود در صورتی که درجه زردی نوزاد بیشتر 20 میلی گرم باشد این نوزاد باید برای درمان در بیمارستان بستری شود تا به صورت کامل بهبود یابد .

آیا نکته ای برای استفاده از دستگاه زردی نوزاد یا همان دستگاه فتوتراپی برای درمان زردی نوزاد دارید ؟

در صورتی که والدین قصد داشته باشند تا برای درمان زردی نوزاد خود نسبت به اجاره دستگاه زردی نوزاد اقدام کنند باید بسیار هوشیار باشند و نکات لازم را رعایت نمایند . یکی از اصلی ترین نکاتی که باید در حین استفاده از دستگاه زردی نوزاد مد نظر قرار گرفته شود این است که در هنگام استفاده از دستگاه باید ناحیه تناسلی و چشم های نوزاد پوشانده شود و سایر قسمت های بدن نوزاد باید خالی از هرگونه پوششی باشد . همچنین باید نوزاد را هر چند مدت یکبار زیر دستگاه جا به جا نمایید تا نور دستگاه فتوتراپی به تمامی قسمت های بدن نوزاد تابانده شود .

دستگاه زردی نوزاد علاوه بر اینکه از خود نور درمانی منتشر می کند سبب این موضوع می شود که دمای داخل دستگاه افزایش پیدا کند و همین موضوع سبب می شود که نوزاد آب بدن خود را از دست بدهد در چنین شرایطی مادر نوزاد همواره باید به وسیله شیر خود به تغذیه نوزاد توجه کند تا نوزاد دچار کمبود آب در بدن خود نشود .

آیا استفاده از لامپ مهتابی برای درمان زردی نوزاد تاثیری دارد ؟

لامپ هایی که در دستگاه فتوتراپی استفاده می شود از خود نور خاصی را با طول موج خاصی را منتشر می کنند و نمی توان این لامپ ها با با لامپ های مهتابی معمولی مقایسه کرد . لامپ های مهتابی معمولی هیچ گونه تاثیری بر درمان زردی نوزاد ندارد و ممکن است سبب آسیب رسیدن به نوزاد نیز شود .

آیا درمان سنتی برای زردی نوزاد وجود دارد ؟

در تمامی عارضه و بیماری ها از درمان سنتی باید به عنوان یک مکمل استفاده نمود و نمی توان از درمان سنتی به عنوان یک درمان مستقل استفاده کرد و استفاده از این روش به عنوان یک درمان کامل امری اشتباه است .

 

امتیاز شما post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *