فتوتراپی برای درمان زردی

فتوتراپی برای درمان زردی

اگر کودک شما زردی طبیعی (فیزیولوژیکی) دارد ، نیازی به درمان خاصی ندارند. اگر سطح بیلی روبین زیاد باشد ، متداول ترین روش درمانی فتوتراپی یا نور درمانی روشن است. این ماده حاوی اشعه هایی نیست که به کودک شما آسیب برساند. فتوتراپی برای درمان زردی نوزاد بسیار ایمن و موثر است و در بیمارستان و در عین حال منزل شما قابل استفاده است. وقتی که پوست بیشتر در معرض نور باشد ، این روش درمانی بهترین نتیجه را می دهد. فتوتراپی با تغییر بیلی روبین در پوست به شکلی که باعث ناشنوایی یا آسیب مغزی نشود، عمل می کند. کودک شما تا زمانی که سطح بیلی روبین به سطح ایمن تری نرسد ، نیاز به فتوتراپی دارد. در ادامه مطلب اطلاعاتی را در رابطه با اجاره دستگاه فتوتراپی برای درمان زردی در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد، با زردی کلینیک همراه شوید…

فتوتراپی برای درمان زردی نوزاد

ممکن است متوجه شده باشید که پوست و سفیدی چشم کودک شما در روزهای پس از تولد کمی زرد است. این رنگ زرد در اثر ماده زائدی در خون به نام بیلی روبین ایجاد می شود. به طور معمول ، کبد ما بیلی روبین را دفع می کند. اما کبد نوزاد تازه متولد شده ممکن است مدتی طول بکشد که دفع بیلی روبین را انجام دهد. در نتیجه ، بیلی روبین در خون نوزاد جمع شده و به صورت زردی در پوست ظاهر می شود. کودک شما برای اندازه گیری سطح بیلی روبین به آزمایش خون منظم نیاز دارد. نوزادان معمولاً به مدت 48 ساعت تحت درمان با فتوتراپی قرار می گیرند، اما در بیشتر مواقع برای سطوح بیلی روبین که در حد بالایی باقی می مانند مدت زمان استفاده از فتوتراپی برای درمان زردی بیشتر است. معمولاً فتوتراپی تنها با تشخیص پزشک مورد نیاز است. تعداد کمی از نوزادان مبتلا به زردی شدید برای جایگزینی گلبول های قرمز مصرف شده و رقیق سازی بیلی روبین به انتقال خون نیاز دارند.

سطح زردی کودک توسط ماما یا پرستار به راحتی قابل بررسی است. بهترین روش برای بررسی اینکه آیا کودک به زردی احتیاج به درمان دارد ، اندازه گیری میزان بیلی روبین در بدن کودک است. اولین باری که این آزمایش را انجام می دهیم با یک ابزار دستی کوچک است که از نور برای اندازه گیری سطح بیلی روبین در پوست استفاده می کند که یک آزمایش فوری، بسیار آسان و بدون دردسر است. اگر این آزمایش سطح بالایی از بیلی روبین را نشان می دهد ، ما باید نمونه خون بگیریم. با استفاده از یک سوزن بسیار کوچک ، چند قطره خون از پاشنه کودک می گیریم. این آزمایش خون یک روش دقیق تر است تا بفهمید کودک شما به درمان نیاز دارد یا خیر.

درمان زردی نوزاد با اجاره دستگاه زردی و یا اجاره دستگاه فتوتراپی بسیار آسان و بی خطر است. همه این موارد با استفاده از نور آبی پتو مخصوصی که کودک خود را درون آن می پیچید اتفاق می افتد. این روش درمانی را فتوتراپی می نامند. دستگاه فتوتراپی برای درمان زردی نوزاد مورد استفاده قرار می گیرد، در این روش نور آبی به پوست کودک می تابد و بیلی روبین را به شکلی تغییر می دهد که کودک می تواند راحت تر از زردی خلاص شود.

اجاره دستگاه فتوتراپی برای درمان زردی در خانه

فتوتراپی برای درمان زردی معمولاً در بیمارستان شما انجام می شود و شما را ترغیب می کند که با کمک ماما همه مراقبت های کودک خود را انجام دهید. با این حال ، گاهی اوقات برای کودک زردی انجام فتوتراپی در خانه با پتوی بی ضرر و ایمن است. اگر کودک شما تحت درمان فتوتراپی قرار گیرد ، ممکن است حداقل یک بار در روز آزمایش خون انجام شود تا سطح بیلی روبین در خون او بررسی شود. سطح بیلی روبین معمولاً هر روز با درمان کاهش می یابد. فتوتراپی ممکن است بعضی اوقات باعث شود کودک شما ادرار به رنگ قهوه ای و حرکات مدفوع قهوه ای / سبز شل داشته باشد. اینها نشانه هایی از درمان و سطح بیلی روبین در حال کاهش است.

اگر کودک شما به فتوتراپی نیاز دارد ، یک ماسک محافظ روی چشم کودک شما قرار می گیرد تا او را در برابر نورهای شدید محافظت کند. در هنگام تغذیه ماسک چشم را بردارید تا با تماس چشمی شما ، کودک تشویق شود. اگر نمی توانید با پرستار یا پزشک کودک خود خود تماس بگیرید ، می توانید از زردی کلینیک مشاوره بگیرید.

امتیاز شما post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *