اجاره دستگاه زردی نوزاد در استان همدان

اجاره دستگاه زردی نوزاد در استان همدان

یکی از مشکلات رایج در میان نوزادان تازه متولد شده ، زردی پوست است که می تواند بسیار نگران کننده باشد. بیلی روبین ( Bilirubin) یک ماده زرد است که از تجزیه عادی گلبول های قرمز حاصل می شود. کبد بیلی روبین را از خون جدا کرده و به روده منتقل می کند تا از بدن دفع شود. کبد نوزاد بیلی روبین را به خوبی کبد یک فرد بالغ جدا نمی کند. زردی نوزادان زمانی اتفاق می افتد که سرعت تجمع بیلی روبین بیشتر از سرعت تجزیه و دفع آن توسط کبد است. اکثر انواع زردی نوزادان به خودی خود بهبود پیدا می کنند. ولی بعضی از آنها برای کاهش سطح بیلی روبین نیاز به درمان دارند.

دلیل زردی نوزاد چیست؟

بیشتر نوزادان سالم دارای زردی فیزیولوژیک (طبیعی) هستند. زردی طبیعی به این دلیل اتفاق می افتد که نوزادان سلول های خونی بیشتری نسبت به بزرگسالان دارند. بیشتر این سلول های خونی زیاد عمر نمی کنند و در جریان تجزیه شان بیلی روبین بیشتری از خود به جا می گذارند. این نوع از زردی معمولا ۲ تا ۴ روز بعد از تولد اتفاق می افتد و تا ۲ هفتگی از بین می رود.

علائم زردی نوزاد کدامند؟

رنگ پوست نوزاد مبتلا به زردی متمایل به زرد است. این رنگ از صورت، سینه و شکم شروع شده و به پاها می رسد. علاوه بر این، سفیدی چشم نوزاد مبتلا به زردی نوزاد به رنگ زرد تمایل دارد. نوزادانی که سطوح بیلی روبین خیلی بالا دارند ممکن است خواب آلود و نق نقو باشند و در غذا خوردن هم مشکل داشته باشند.

تشخیص زردی نوزاد ممکن است کمی سخت باشد، به خصوص وقتی که نوزاد پوست تیره داشته باشد. در این موارد جهت اطمینان کم به آرامی پوست روی بینی یا پیشانی نوزاد را فشار بدهید. در این حالت اگر نوزاد شما زردی داشته باشد بعد از برداشتن انگشت پوست زرد رنگ می شود.

اجاره دستگاه زردی نوزاد در استان همدان

فتوتراپی به معنی درمان زردی نوزاد با استفاده از تابش نور های مرئی و نامرئی با طول موج های مناسب می باشد. اگر نوزاد شما مبتلا به زردی می باشد برای درمان الزام به بستری کردن نوزاد و حضور در بیمارستان ندارید بلکه با نظر پزشک معالج نوزاد می توانید اقدام به اجاره دستگاه زردی نوزاد کنید. در واقع اجاره دستگاه فتوتراپی یکی از کاربردی ترین روش های درمان زردی نوزاد است که با استفاده از نور، زردی را درمان می کند. از مزایای اجاره دستگاه زردی نوزاد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کاهش هزینه های درمان به میزان بسیار چشمگیر
  • طول درمان بسیار پایین و مدت زمان کم برای درمان زردی در نوزادان
  • قابلیت حمل و امکان جابجایی دستگاه
  • عدم نیاز به جدا نمودن مادر و نوزاد از یگدیگر
  • عدم اتلاف وقت والدین
  • عدم نیاز به بستری نمودن نوزادان در بیمارستان و جلوگیری از ابتلای نوزاد به بیماری های عفونی در بیمارستان

در صورتی که شما ساکن استان همدان هستید و نوزاد شما به عارضه زردی نوزاد مبتلا شده است و بنابر تشخیص پزشک شما نیاز به استفاده از دستگاه فتوتراپی دارید می‌توانید از خدمات اجاره دستگاه زردی نوزاد در همدان شرکت ما بهره ببرید. توجه داشته باشید که با توجه به درجه بیماری و نظر پزشک می توان به دو صورت از این دستگاه استفاده کرد.

خدمات شرکت ما برای تمامی شهرهای استان همدان از جمله رزن ، تویسرکان ، نهاوند، بهار و … قابل ارائه می باشد. برای انجام فتوتراپی در منزل و همچنین اجاره دستگاه زردی نوزاد در استان همدان ، متخصصین و کارشناسان ما با توجه به سن ، وزن ، عدد زردی و برخی دیگر از مشخصات نوزاد شما مناسب ترین دستگاه را جهت درمان سریع معرفی و ارائه خواهند کرد.

انواع زردی نوزاد :

  • زردی شیر مادر :

که به دلیل ناکافی بودن شیر مادر به وجود می اید ارتباطی با نوع شیر مادر و ترکیبات ان ندارد
این نوع زردی با تغذیه مناسب و مکرر درمان میشود.

  • زردی ناسازگاری خونی :

که به دلیل عدم تطابق گروه خونی مادر و نزاد به وجود میاید

  • زردی یا فاویشم ناشی از پرخونی:

که معمولا از نادران دیابتی یا نوزادانی که در شکم مادر با iugr یا محدودیت رشد داخل رحمی همراه بودند.

 

امتیاز شما post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *