دستگاه فتوتراپی چگونه باعث درمان عارضه زردی می شود؟

دستگاه فتوتراپی چگونه باعث درمان عارضه زردی می شود؟

یکی از شیوه های درمان قطعی عارضه زردی فتوتراپی یا نوردرمانی می باشد. نوزادانی که تازه متولد می شوند دچار عارضه زردی می شوند که باید درمان شوند. اگر زردی نادیده گرفته شود می تواند خطرناک زیادی را برای نوزاد به همراه داشته باشد. پس از مشاهده زردی نوزاد بهتر است آن را جدی بگیرید و به فکر درمان باشید. زردی بر دو نوع مختلف می باشد که شامل زردی فیزیولوژیک و زردی پاتولوژیک است.

زردی فیزیولوژیک نیاز به درمان ندارد و به مرور از بین می رود و درمان می شود. اما باید توجه داشته باشید که زردی پاتولوژیک در 24 ساعت اول تولد نوزاد خود را نشان می دهد و قطعا نیاز به درمان فوری دارد. یکی از مهمترین دلایل ایجاد زردی پاتولوژیک ناسازگاری خونی میان مادر و فرزند است.

اجاره دستگاه زردی نوزاد برای درمان

یکی از مهم ترین روش های درمانی زردی نوزادان استفاده از دستگاه فتوتراپی می باشد. این دستگاه نور مخصوصی با طول موج مشخص به پوست نوزاد می تاباند ، نور تابیده شده به تمامی قسمت های بدن نوزاد به جز چشم و اندام تناسلی تابیده می شود تا به مرور زمان زردی کاهش پیدا کند. نور توسط پوست جذب شده و باعث تغییر شکل بیلی روبین می شود. بیلی روبین عامل اصلی زرد شدن پوست نوزاد می باشد که به دلیل تجمع بیش از حد در پوست باعث ایجاد این عارضه می شود. دستگاه فتوتراپی باعث شکسته شدن بیلی روبین شده و آن را به مواد بی ضرر تبدیل می کند. یکی از روش های درمانی سریع برای دفع زردی استفاده از نوردرمانی است.

اگر نوزاد شما توسط نوردرمانی درمان نشود نیاز به تعویض خون دارد که توسط پزشک انجام می شود. استفاده از روش فتوتراپی عوارض بسیار ناچیزی نسبت به روش تعویض خون دارد. شما می توانید برای مدیریت هزینه های خود دستگاه را به مدت چند شب اجاره کنید. زردی کلینیک از جمله شرکت هایی می باشد که دستگاه را با قیمت بسیار مناسب اجاره می دهد. علاوه بر اجاره دستگاه خدمات جانبی مختلفی در کنار دستگاه به شما والدین عزیز ارائه می دهد.

امتیاز شما post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *