روش های درمان زردی نوزاد

روش های درمان زردی نوزاد

امروزه با توجه به پیشرفت چشمگیری تکنولوژی بسیار از امور با استفاده از تکنولوژی بسیار راحت تر نسبت به گذشته صورت می گیرید . یکی از فوایدی که تکنولوژی برای بشر به همراه داشته پیشرفت چشمگیر در زمینه پزشکی است .

امروزه برای درمان زردی نوزاد از دستگاه فتوتراپی استفاده می شود . برای استفاده از دستگاه فتوتراپی معمولا والدین نسبت به اجاره دستگاه زردی نوزاد اقدام می کنند .

روش های درمان زردی نوزاد

زردی نوزاد درمان های مختلفی دارد و می توان به روش های مختلف این عارضه را درمان کرد که بهترین روش اجاره دستگاه فتوتراپی است . در ادامه برخی از روش هایی که برای درمان زردی نوزاد در کشور استفاده می شود را برای شما نام خواهیم برد ، پس در ادامه با ما همراه باشید .

  • درمان سنتی زردی نوزاد به وسیله گیاهان دارویی
  • اجاره دستگاه زردی نوزاد
  • استفاده از لامپ های مهتابی
  • تعویض خون

همانطور که در بالا نیز گفته شد امروزه بیشتر از روش اجاره دستگاه زردی نوزاد برای درمان زردی استفاده می کنند . عبت این موضوع این است که این روش درمانی روند درمان را بسیار سریع تر طی می کند .

درمان سنتی زردی نوزاد چیست ؟

زردی نوزاد یک عارضه ای است که به دلیل افزایش بیلی روبین در خون نوزاد رخ می دهد و باعث می شود تا چشم و پوست نوزاد به رنگ زرد تغییر پیدا کنند . طب سنتی در درمان باید به عنوان یک مکمل درمانی مورد استفاده قرار بگیرد و نباید جایگزین درمان کامل شود . در مقاله درمان سنتی زردی نوزاد به صورت کامل به این موضوع پرداخته شده که مطالعه آن خالی از لطف نیست .

استفاده از مهتابی برای درمان زردی نوزاد موثر است ؟

یکی از روش های منسوخ شده و زیان آوری که در گذشته برای درمان زردی نوزاد مورد استفاده قرار می گرفت استفاده از لامپ مهتابی برای درمان زردی نوزاد بود .

استفاده از لامپ مهتابی علاوه بر اینکه باعث بهبود زردی نوزاد شما نمی شود بلکه ممکن است به او آسیب نیز وارد کند . مهتابی از خود گرمای شدیدی تولید می کند که سبب می شود نوزاد شما دچار گرمازدگی و حتی سوختگی شود . در برخی مواقع ممکن است با شکستن لامپ مهتابی ضرر های جبران ناپذیری به نوزاد وارد شود .

اجاره دستگاه زردی نوزاد :

در حال حاضر پیشرفته ترین و بهترین روش درمانی که برای درمان زردی نوزاد به کار برده می شود اجاره دستگاه زردی نوزاد است . این روش درمانی دارای بالاترین سرعت درمان است به طوری که زردی نوزاد شما حداکثر تا سه روز قابل درمان است .

اصلی ترین مزیت این روش درمانی این است که ریسک و خطری را برای نوزاد شما به همراه نخواهد داشت و نوزاد شما با کمترین خطر درمان می شود .

 

امتیاز شما post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *