علت های لزوم درمان زردی نوزاد با استفاده از دستگاه فتوتراپی

علت های لزوم درمان زردی نوزاد با استفاده از دستگاه فتوتراپی

یکی از خدمات تخصصی در شرکت زردی کلینیک ارائه دستگاه فتوتراپی می باشد. زمانی که نوزاد متولد می شود دچار عارضه زردی بوده که نیاز به درمان از طریق دستگاه فتوتراپی دارد. اگر به شکل ویژه ای عارضه زردی نوزاد بررسی و کنترل نشود می تواند باعث ایجاد عوارض زیادی شود.

عوارض ناشی از عدم درمان عارضه زردی نوزاد

  • فلج مغزی
  • عقب ماندگی ذهنی
  • حملات شدید صرع
  • عدم حفظ تعادل حرکتی
  • ناهنجاری دندانی و ناشنوایی

پس بهتر است عارضه زردی را جدی بگیرید تا بتوانید کودک سالمی داشته باشید ، عوارض نام برده شده قابل درمان نمی باشد و بهتر است قبل از وقوع اتفاق به فکر پیشگیری از آن باشید. پس از مشاهده زردی بهتر است به پزشک متخصص رفته و نوزاد خود را تحت بررسی قرار دهید.

علائم زردی و روش های درمانی آن

این عارضه به طور معمول ابتدا از صورت نوزاد شروع شده و زمانی که میزان بیلی روبین خون افزایش پیدا کند به شکم و پاها سرایت می کند. روش های مختلفی برای درمان این عارضه وجود دارد که بدین شرح است:

  1. شیردهی مکرر به نوزاد
  2. استفاده از دستگاه فتوتراپی
  3. تعویض خون

استفاده از روش های بالا بسته به شدت بیماری نوزاد می تواند فرق کند. نوزادانی که با شیر مادر به خوبی تغذیه نشوند ممکن است بیلی روبین در بدن آنها افزایش پیدا کند. بیلی روبین اضافی نمی تواند به راحتی از کبد و از راه ادرار و مدفوع دفع شود و همین امر باعث تشدید بیماری می شود. شیردهی مکرر یکی از روش هایی است که می تواند از بروز و گسترش زردی جلوگیری کند.

فتوتراپی یکی از شیوه های رایج برای درمان این عارضه می باشد که توسط پزشکان تایید شده است. نور می تواند به آسانی ساختار بیلی روبین را تغییر دهد. این امر باعث می شود تا بیلی روبین زیر پوست شکسته شود و از خون نوزاد خارج شود. یکی از روش های استفاده از دستگاه نور درمانی اجاره کردن آن می باشد.

تعویض خون زمانی استفاده می شود که زردی بسیار تشدید شود و درمان با دستگاه نور درمانی کافی نباشد ، ازین رو پزشک متخصص روش تعویض خون را پیشنهاد می کند.

اجاره دستگاه نور درمانی و کاهش بیلی روبین نوزاد

همانطور که اشاره شد یکی از روش های درمان زردی نوزاد استفاده از دستگاه فتوتراپی می باشد که توسط پزشک توصیه می شود. زمانی که متخصص تشخیص دهد بیماری نوزاد شما به کمک دستگاه رفع خواهد شد و بیلی روبین خون کاهش خواهد یافت می توان از دستگاه استفاده نمود. شما می توانید برای کاهش هزینه های درمانی نوزاد خود از اجاره دستگاه زردی نوزاد استفاده کنید. این دستگاه را می توانید از شرکت های معتبر تهیه کنید تا هم در هزینه ها صرفه جویی کنید و هم نوزاد را در کنار خود داشته باشید. برخی مادران به دلیل دشواری ماندن در بیمارستان سعی دارند نوزاد را در کنار خود درمان کنند که با پیشرفت تکنولوژی این امر محقق شده است.

اجاره این دستگاه در انواع مختلف می باشد که شما می توانید با شرکت زردی کلینیک تماس گرفته تا مشاوره رایگان انجام شود. مشاورین ما با توجه به میزان و شدت بیماری به شما خواهند گفت که کدام دستگاه مناسب نوزاد دلبند شما است.

امتیاز شما post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *