علت ایجاد زردی ناشی از شیر مادر و درمان آن

علت ایجاد زردی ناشی از شیر مادر و درمان آن

شاید در مورد دستگاه فتوتراپی مطالبی شنیده باشید ، باید دقت کنید که امروزه دستگاه فتوتراپی خانگی نیز طراحی و تولید شده اند تا جایگزین دستگاه های بیمارستانی شوند. این دستگاه برای نوزادانی که دچار عارضه زردی می شوند استفاده می شود.

نوزاد ممکن است از بدو تولد دچار عارضه زردی شود ، زرد شدن سفیدی چشم و رنگ پوست نشانه هایی است که می توان تشخیص داد که نوزاد دچار عارضه زردی شده است. زردی بیش از حد به دلایل مختلف در بدن نوزاد ایجاد می شود ، اگر بیلی روبین بدن افزایش پیدا کند کبد قادر به دفع آن نیست و باعث ایجاد زردی می شود. استفاده از دستگاه فتوتراپی برای درمان این عارضه موثر است. قصد داریم در ادامه در مورد دستگاه فتوتراپی خانگی مطالبی را برای شما قرار دهیم.

دستگاه فتوتراپی خانگی

همانطور که از نام آن پیداست این دستگاه برای استفاده در منزل می باشد. شما می توانید این دستگاه را برای استفاده در منزل تهیه کنید تا نوزاد در کنار شما باشد. زمانی که پزشک متخصص شما تشخیص داد که نوزاد شما دچار زردی شده است شما می بایست این دستگاه را تهیه کنید. در زمان استفاده هر وقت که احساس کردید سطح بیلی روبین بدن نوزاد شما به اندازه کافی کاهش پیدا کرده است می بایست لامپ فتوتراپی را خاموش کنید تا طی 24 ساعت آینده آزمایش خون دیگری برای اندازه گیری میزان بیلی روبین انجام شود. اگر به اندازه کافی میزان بیلی روبین کاهش پیدا کند درمان به اتمام می رسد.

نکات کلیدی مهم در استفاده از دستگاه فتوتراپی خانگی

بهتر است به نکات گفته شده در این بخش با دقت توجه و به آن عمل کنید.

در حین استفاده از دستگاه اتاق را گرم نگه دارید. دمای اتاق نوزاد باید بین 20 تا 24 درجه سانتی گراد باشد. برای این کار بهتر است پنجره ها را ببندید.

مطمئن شوید که بستر نوزاد کاملا خشک باشد. این امر به نوزاد کمک می کند تا گرم شود.

حالا با توجه به رعایت این شرایط بهتر است دستگاه را روشن کنید. چراغ دستگاه فتوتراپی خانگی ممکن است از نوع ال ای دی یا فلورسنت باشد.

لباس های نوزاد را خارج کنید به غیر از پوشک که باید خشک باشد. چشم بند را روی چشم های نوزاد قرار دهید. حالا نوزاد خود را درون دستگاه قرار دهید. بهتر است یک الی دو ساعت یکبار وضعیت نوزاد خود را تغییر دهید. این امر باعث می شود تا تابش طول موج به تمامی قسمت های بدن نوزاد برخورد کند. در صورت داشتن هر گونه سوال می توانید با مشاوران ما در شرکت زردی کلینیک تماس بگیرید.

شما می توانید در حین کار نوزاد خود را ماساژ دهید با وی حرف بزنید تا نوزاد کاملا راحت و آرام باشد. بهتر است هر 4 ساعت یکبار نوزاد را از دستگاه خارج کرده و به وی شیر بدهید.

اگر شرایط به گونه ی زیر پیش رفت با پزشک متخصص تماس بگیرید:

نوزاد شما بیش از نیم ساعت در تب بالای 38 درجه سانتی گراد قرار دارد – نوزاد شما مشکل تغذیه دارد و نمی تواند به راحتی تغذیه کند – نوزاد شما دچار استفراغ شده است و استفراغ وی زرد رنگ است – نوزاد شما سخت از خواب بیدار می شود – اگر زردی نوزاد شما بیشتر شده است – زردی نوزاد تا 14 روزگی از بین نرفته است – وزن نوزاد کم شده است – زردی نوزاد شما بدتر شده است.

در صورت داشتن هرگونه سوال بهتر است سوالات خود را در اسرع وقت یادداشت کنید تا با پزشک متخصص خود در میان بگذارید. مطالب قرار گرفته در سایت صرفا جنبه کمک آموزشی دارد و شما بهتر است قبل از اجاره کردن دستگاه فتوتراپی خانگی تمامی جوانب را در نظر بگیرید و با پزشک خود مشورت کنید. اگر برای اجاره کردن دستگاه فتوتراپی خانگی با مشکل مواجه شده اید بهتر است با شرکت زردی کلینیک تماس بگیرید تا مشاوران ما با صبر و حوصله به سوالات شما در این زمینه پاسخ دهند.

اگر می خواهید از عارضه زردی نوزاد پیشگیری کنید بهترین راه استفاده از دستگاه فتوتراپی می باشد که مورد تایید علم پزشکی می باشد. اجاره دستگاه زردی نوزاد بستگی به شرایط و توصیه های دکتر مربوطه دارد. پس بهتر است با مشورت تصمیم درست بگیرید.

امتیاز شما post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *