عرق کاسنی برای زردی نوزاد

عرق کاسنی برای زردی نوزاد چه فایده ای دارد ؟

زردی یک مشکل شایع در نوزادان ، به ویژه نوزادان نارس است. متداول ترین روش درمان زردی نوزادان اجاره دستگاه زردی و یا فتوتراپی می باشد. با این حال ، برخی از پرشکان به دلایل مختلف طب سنتی را برای درمان زردی نوزادان ترجیح می دهند. اگر کودک شما پوست تیره دارد ، نشانه اصلی آن ممکن است زردی در سفیدی چشم یا لثه او باشد. زردی خفیف در نوزادان تازه متولد شده شایع است و معمولاً یک بیماری موقتی است که مشکلی ایجاد نمی کند. با این حال ، موارد شدید زردی می تواند مضر باشد ، بنابراین اگر فکر می کنید کودک شما زردی دارد ، بهتر است این موضوع را به پزشک اطلاع دهید. در این مقاله اطلاعاتی را در رابطه با عرق کاسنی برای زردی نوزاد در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد ، با زردی کلینیک همراه شوید…

عرق کاسنی برای زردی نوزاد

همان طور که در مقالات قبل ذکر شد زردی در اثر تجمع ماده زرد رنگ به نام بیلی روبین در خون ایجاد می شود. بیلی روبین به طور معمول از طریق ادرار و مدفوع از بدن خارج می شود. نوزادان تازه متولد شده مقدار زیادی گلبول قرمز خون را خیلی سریع تولید و تجزیه می کنند و در حالی که کبد آنها در روزهای اول زندگی کاملاً بالغ می شود ، ممکن است عملکرد موثری نداشته باشند و بیلی روبین در خون تجمع یابد. معمولاً به محض بلوغ و عملکرد موثر کبد ، زردی برطرف می شود. علل نادر دیگری برای زردی نیز وجود دارد که پزشک با شما در مورد آنها صحبت خواهد کرد.

رنگ زرد پوست علامت اصلی زردی است که معمولاً از صورت کودک شروع می شود و به سمت پایین قفسه سینه ، شکم ، پاها و در نهایت به کف دست و کف پا منتقل می شود. به علاوه سفیدی چشم یا داخل دهان یا لثه نیز ممکن است زرد به نظر برسد. خواب آلودگی و تغذیه نامناسب ممکن است در نوزادانی که زردی قابل توجهی دارند نیز وجود داشته باشد.

زردی چگونه تشخیص داده می شود؟

پزشک کودک شما به دنبال علائم بصری زردی خواهد بود و همچنین فاکتورهای دیگری مانند وزن هنگام تولد و سن حاملگی ، تغذیه از زمان تولد و میزان آبرسانی را در نظر می گیرد. ممکن است آزمایش خون برای اندازه گیری سطح بیلی روبین در خون کودک شما ، به نام سطح بیلی روبین سرم (SBR) انجام شود که دقیق ترین روش برای اندازه گیری SBR است و شامل جمع آوری مقدار کمی خون از بازو ، دست ، سر یا پاشنه است.

اگر شواهدی وجود دارد که زردی کودک شما ناشی از اختلال اساسی است که نیاز به درمان دارد ، ممکن است آزمایشات اضافی خون یا آزمایش ادرار نیز انجام شود.

آیا کودک من نیاز به درمان دارد؟

زردی خفیف اغلب بدون درمان از بین می رود ، با این حال نوزادانی که سطح بالایی از بیلی روبین دارند ممکن است نیاز به درمان داشته باشند. درمان ممکن است شامل فتوتراپی ، انتقال خون یا دارو و طب سنتی و استفاده از عرق کاسنی باشد.

از سوالات پر تکرار والدین این است که آیا عرق کاسنی برای زردی نوزاد تاثیر گذار است؟ گیاه کاسنی کاسنی یک گیاه چند ساله است که آنقدر مفید و پایدار به اثبات رسیده است که ما انسانها هر زمان که برویم آن را عملاً با خود آورده ایم.

گیاه کاسنی مجموعه ای از گل های درخشان آبی است که در تابستان رشد می کنند. به همین دلیل امروزه تقریباً در همه جا ، از اروپا گرفته تا آمریکای شمالی ، در سراسر انگلیس ، چین ، آسیای جنوب شرقی ، جنوب آفریقا و استرالیا می توانید آن را پیدا کنید. عرق کاسنی خاصیت سردی دارد به همین دلیل درمان یرقان ، بیماری های کبدی و سردرد توسط پزشکان طب سنتی توصیه می شود. مناسب ترین و بهترین راه برای کاهش زردی نوزاد شما در کنار دستگاه زردی و یا فتوتراپی در منزل حمام عرق کاسنی و ترنجبین می باشد.

اجاره دستگاه زردی نوزاد

درمان زردی با اجاره دستگاه زردی نوزاد در منزل

دستگاه زردی نوزاد یا فتوتراپی در کاهش سطح بیلی روبین SBR بسیار ایمن و موثر است. از آنجا که بیلی روبین نور را جذب می کند ، زردی و افزایش میزان بیلی روبین معمولاً هنگامی که کودک در معرض این نورهای مخصوص رنگ آبی قرار می گیرد ، کاهش می یابد. نور آبی به بیلی روبین موجود در خون کمک می کنند تا تغییر کند بنابراین می توان آن را به راحتی از طریق ادرار و مدفوع از بدن دفع کرد. شروع کار با دستگاه زردی نوزاد یا فتوتراپی ممکن است چندین ساعت طول بکشد و در طول شبانه روز مورد استفاده قرار می گیرد.

توجه داشته باشید که درمان زردی نوزاد دلبندتان با اجاره دستگاه زردی نوزاد مفید و موثر خواهد بود. شما می توانید برای اجاره دستگاه فتوتراپی از طریق خطوط ارتباطی موجود در وب سایت زردی کلینیک با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید. کارشناسان زردی کلینیک به صورت 24 ساعته پاسخ گوی سوالات شما خواهند بود.

4.3/5 - (73 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *