عواملی که باعث تشدید عارضه زردی نوزاد می شود

چه عاملی باعث تشدید زردی نوزاد می شود؟

برای اینکه بتوانیم زردی نوزاد را کنترل کنیم بهتر است عوامل تشدید کننده آن را بشناسیم ، زردی نوزاد به دلایل مختلف ایجاد می شود و همچنین عوامل مختلفی در تشدید آن دخیل هستند. در این نوشته می خواهیم در مورد عوامل تشدید کننده زردی نوزاد صحبت کنیم.

چه عاملی باعث تشدید زردی نوزاد می شود؟

همانطور که اشاره شد زردی نوزاد علت های زیادی دارد ، از مهم ترین علت های آن می توان به عفونت های نوزادی ، اختلالات تیروئید ، زردی ناشی از شیر مادر ، ناسازگاری خونی بین مادر و فرزند و کم کاری آنزیم گلوکز 6 فسفات دهیدروژناز در کبد اشاره کرد.

کم کاری آنزیم گلوکز 6 فسفات دهیدروژناز در کبد می تواند یکی از علت های اصلی زردی نوزاد باشد. ناسازگاری خونی بین مادر و فرزند نیز از عوامل تشدید کننده زردی است. اگر گروه خونی مادر O باشد و گروه خونی نوزاد A یا B باشد ، نوزادانی که گروه خونی شان منفی است ولی RH مثبت دارند دچار این عارضه می شوند. از عوامل دیگری که باعث تشدید زردی می شود عفونت های نوزادی است. اختلالات تیروئید نیز یکی دیگر از عوامل تشدید کننده می باشد.

باید توجه داشته باشید که زردی نوزاد قابل کنترل و درمان است ، در صورتی که نسبت به این مسئله بی توجه باشید ممکن است این عارضه خطرساز شود. شیر مادر گاهی باعث ایجاد زردی در نوزاد می شود. تغذیه نوزاد از جمله مواردی است که باید رعایت شود. کم خوردن شیر مادر باعث بروز زردی است.

موثرترین روش درمان زردی با استفاده از دستگاه فتوتراپی

می دانیم که از روش های موثر برای درمان زردی نوزاد استفاده از دستگاه فتوتراپی می باشد. این راه حل درمانی را هم می توان در منزل به کار گرفت و هم در بیمارستان. نوزاد در این روش زیر تابش نور با طول موج مناسب قرار می گیرد. شما می توانید دستگاه فتوتراپی را اجاره کنید و در هزینه های خود صرفه جویی کنید. اجاره دستگاه به نسبت سایر روش ها اقتصادی تر به نظر می رسد.

یکی از آسان ترین و قطعی ترین روش درمان زردی نوزاد اجاره دستگاه زردی نوزاد است. شما می توانید برای اجاره این دستگاه از شرکت های معتبر مانند زردی کلینیک استفاده کنید. مشاوران زردی کلینیک در سریعترین زمان ممکن مشاوره های لازم را به شما خواهند داد و دستگاه را با قیمت مناسب به همراه خدمات دیگر برای شما ارسال می کنند.

امتیاز شما post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *