رابطه بین کم کاری تیروئید و زردی نوزادان

زردی ناشی از کم کاری تیروئید چیست ؟

یکی از علت های زردی در نوزادان می تواند کم کاری تیروئید باشد ، در این نوشته می خواهیم ارتباط بین کم کاری تیروئید و زردی در بدن نوزادان را بررسی کنیم. اگر می خواهید در این باره بیشتر بدانید به شما توصیه می کنیم با ما همراه باشید.

کم کاری تیروئید ناشی از چه مواردی است؟

می دانیم که غده تیروئید در بدن وظیفه ترشح هورمون رشد را به عهده دارد. کم کاری تیروئید باعث می شود تا این هورمون به میزان لازم ترشح نشود ، این اختلال در پسران معمولا دوبرابر دختران می باشد. یکی از علت های شایع در ایجاد کم کاری تیروئید در نوزادان اختلالی است که در هنگام تولد با آنها همراه می باشد. نوزادان در شکل اول طبیعی به نظر می رسند اما کم کاری تیروئید در آنها ممکن است منجر به ایجاد نوسانات دیگر در بدن شود. نوزادانی که با اختلال تیروئید به دنیا می آیند دارای قد و وزن طبیعی هستند اما ممکن است دور سر بزرگی داشته باشند. اگر برای درمان زردی نوزاد خود اقدام کرده اید و زردی به راحتی درمان نشد به کم کاری تیروئید نوزاد خود شک کنید.

نشانه های کم کاری تیروئید در نوزادان

نشانه های مختلفی در این زمینه وجود دارد که می توانید آن را در ادامه بخوانید:

اشتهای کم در نوزادان ، داشتن ضعف های مکرر ، گریه با صدای بسیار بلند و خوابیدن زیاد. همچنین این نوزادان ممکن است دچار تنگی نفس شوند ، تنفس های صدادار از دیگر نشانه هایی است که نوزادان با کم کاری تیروئید با آن دست و پنجه نرم می کنند. در صورتی که کودک شما دچار یبوست ، فتخ ناف و شکم بزرگ می باشد و همچنین رنگ پوست کودک تغییر کرده است بهتر است به احتمال کم کاری تیروئید نوزاد پی ببرید.

زردی ناشی از کم کاری تیروئید

شاید بتوان گفت اولین نشانه کم کاری تیروئید در نوزادان زردی می باشد. کم کاری تیروئید را می توانید با مصرف دارو درمان کنید. اگر نشانه های ذکر شده در بالا را مشاهده کردید بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا کودک شما تحت درمان اولیه قرار گیرد. باید دقت کنید کودکانی که کم کاری تیروئید و زردی دارند به مرور درمان می شوند ، بدن نوزاد زمان بیشتری را لازم دارد تا بتواند به داروها واکنش نشان دهد.

همانطور که قبلا اشاره شد زردی بیماری نیست و می توان با روش های گفته شده به راحتی زردی را کنترل کرد.

2.5/5 - (8 امتیاز)

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *