نحوه تنظیم دستگاه زردی نوزاد

آموزش نحوه تنظیم دستگاه زردی نوزاد – چگونه از دستگاه زردی نوزاد استفاده کنیم؟

روش تضمینی که برای درمان زردی نوزاد در منزل وجود دارد استفاده از دستگاه فتوتراپی دستگاه زردی نوزاد است والدین می توانند با اجاره دستگاه زردی نوزاد نسبت به درمان زردی در منزل اقدام نمایند. زردی نوزاد به عارضه گفته میشود که اکثر نوزادان تازه متولد شده مبتلا می شوند. در بدن تمامی انسان ها ماده‌ای به نام بیلی روبین وجود دارد که این ماده ابتدا از طریق کبد آنالیز شده و به وسیله مدفوع و ادرار انسان دفع می شود و از بدن انسان خارج میشود اما با توجه به اینکه کبد نوزاد هنوز نارس است و هنوز به مرحله بالغ شدن نرسیده است توانایی آنالیز بیلی روبین را ندارد به همین علت بیلی روبین موجود در بدن نوزاد به جای این که از طریق مدفوع و ادرار دفع شود به زیر پوست نوزاد می رود و باعث می شود پوست نوزاد و در برخی از مواقع سفیدی چشم نوزاد نیز به رنگ زرد تبدیل شود.

برای درمان زردی نوزاد بهترین روش موجود استفاده از دستگاه زردی نوزاد است که والدین می‌توانند نسبت به اجاره دستگاه زردی نوزاد و درمان زردی در منزل اقدام نمایند. در ادامه قصد داریم به شما نحوه تنظیم دستگاه زردی نوزاد در منزل را آموزش دهیم .

نحوه تنظیم دستگاه زردی نوزاد

در صورتی که شما دارای نوزاد ای هستید به عارضه زردی نوزاد مبتلا شده است روش کار با دستگاه زردی نوزاد یا دستگاه فتوتراپی را بلد باشید در ادامه قصد آموزش نحوه تنظیم دستگاه زردی نوزاد را داریم پس در ادامه با ما همراه باشید.

اولین و مهمترین توصیه این است که اجاره دستگاه زردی نوزاد مراکز معتبر انجام گردد همچنین از کیفیت دستگاه اجاره شده اطمینان حاصل کنید. در صورتی که از مرکز معتبری دستگاه زردی نوزاد را اجاره کرده باشید شرکت مربوطه به همراه دستگاه برای شما کارشناس مشاوره نوزاد را نیز به محل شما اعزام می کند تا تمامی توضیحات مورد نیاز را به شما ارائه کند.

چگونه از دستگاه زردی نوزاد استفاده کنیم؟

در مرحله اول پس از این که دستگاه زردی نوزاد نصب و روشن شد شما باید دمای اتاقی که دستگاه در آن قرار دارد را استاندارد های موجود در حدود ۳۰ درجه سانتی گراد تنظیم کنید برای این کار می توانید از دماسنج دستگاه زردی استفاده نمایید.

در مرحله دوم باید نوزاد به صورت کامل برهنه شود و تنها پوشش نوزاد پوشک او باشد. همچنین برای محافظت از چشمان نوزاد باید از چشم بند دستگاه زردی نوزاد استفاده نمود البته در برخی از دستگاه های مدرن درمان بدون استفاده از چشم بند صورت می گیرد نیازی به استفاده از چشم‌بند نیست پس این مورد یعنی استفاده از چشم بند بستگی به نوع دستگاهی است که استفاده میکنید.

نکات:

  • در هنگامی که نوزاد برای درمان از دستگاه زردی نوزاد استفاده می کند نیازی به استفاده از هیچ گونه کرم لوسیون و یا پماد نیز ندارد.
  • نوزاد را درون دستگاه قرار دهید و برای اینکه دستگاه زردی نوزاد فعال شود دکمه تایمر موجود روی دستگاه را فشار دهید.
  • تایمر دستگاه پس از گذشت ۲ ساعت را خاموش کرده و شما نیز میتوانید در طول مدت این دو ساعت که نوزاد درون دستگاه قرار دارد نوزاد خود را کنترل کنید.

تغذیه نوزاد در حین درمان

شیر دادن به نوزاد هنگامی که توسط دستگاه فتوتراپی در حال درمان است اشکالی ندارد و شما می توانید به نوزاد خود در زیر دستگاه فتوتراپی بدهید. پس از این که دو ساعت گذشت تایمر دستگاه فتوتراپی به صدا در خواهد آمد و با شنیدن صدا شما باید نسبت به دراوردن نوزاد خود از دستگاه اقدام نمایید و به نوزاد خود رسیدگی های لازم را انجام دهید. شما باید تا زمانی که روند درمان تکمیل شود تمام این مراحل را مو به مو انجام دهید.

2.2/5 - (11 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *