درمان زردی کودک در خانه

آیا درمان زردی کودک در خانه ممکن است ؟

در بزرگسالان ، زردی ناشی از کبد یا کیسه صفرا با عملکرد ضعیف است. زردی در نوزادان تازه متولد شده مشابه است – به طور معمول به این دلیل اتفاق می افتد که کبد نوزاد تازه به دنیا آمده نابالغ است و در اوج خود کار نمی کند. در ادامه این مقاله اطلاعاتی را در رابطه با درمان زردی کودک در خانه در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

درمان زردی کودک در خانه

زردی در میان نوزادان بسیار رایج است. هنگامی رخ می دهد که سطح بیلی روبین در خون بالا باشد. معمولاً زردی نوزادان بی خطر است. در طی یک تا دو هفته پس از تولد کودک به راحتی خود به خود درمان می شود. اما اگر سطح بیلی روبین بالا بماند ، کودک باید در بیمارستان بستری شود. برخی از روش های درمانی وجود دارد که می توان برای درمان زردی نوزادان از آن ها استفاده کرد. با این حال ، قبل از آزمایش این روش های درمانی باید با پزشک مشورت کرد.

ابتلای نوزاد به زردی طبیعی است. روش های مختلفی برای درمان وجود دارد که می توانید زردی نوزادان را درمان کنید. در زیر لیستی از روش های درمانی ذکر شده است که می توانید برای درمان زردی کودک در خانه از آن ها استفاده کنید.

  1. مرتباً به کودک خود شیر دهید.

اگر نوزاد تازه متولد شده شما زردی دارد ، مرتباً به او غذا دهید. شیردهی مکرر کودک به از بین بردن بیلی روبین از جریان خون او کمک می کند و آن را از طریق مدفوع و ادرار بیرون می کشد. نوزادان مبتلا به زردی زیاد می خوابند. اگر کودک شما زردی دارد ، ممکن است خیلی هم بخوابد. برای تغذیه او را در فواصل منظم بیدار کنید. همچنین ، مادران هنگام شیردهی به نوزادان خود باید از رژیم غذایی سالم استفاده کنند. وعده های غذایی مغذی و متعادل می توانند این اطمینان را ایجاد کنند.

  1. کوچولوی خود را زیر آفتاب قرار دهید.

اگر کودک شما زردی دارد ، او را روزانه 1-2 ساعت در زیر نور آفتاب نگه دارید. با این حال ، مراقب باشید که کودک قبل از ساعت 8 صبح نور خورشید را دریافت کند. اشعه خورشید به کاهش میزان بیلی روبین در خون و درمان زردی کودک در خانه کمک می کند.

  1. کودک را به طور منظم ماساژ دهید.

یک مطالعه نشان داد که ماساژهای تسکین دهنده روغن همراه با مدتی قرار گرفتن در معرض نور آفتاب صبحگاهی هر روز می تواند فرکانس حرکات روده در نوزادان را بهبود بخشد و با کاهش گردش خون به از بین بردن بیلی روبین کمک کند.

  1. از مکمل ها استفاده کنید.

در صورتی که شیر مادر برای کودک شما کافی نباشد ، می توانید به او شیر خشک شیر بدهید. مصرف ناکافی شیر منجر به کم آبی بدن و حرکات روده کمتر در نوزاد می شود و در نهایت منجر به کاهش دفع بیلی روبین از بدن می شود. گاهی اوقات ، یک نوزاد تازه متولد شده ممکن است به دلیل نوشیدن شیر مادر دچار زردی شود.

تصور می شود برخی از مواد شیمیایی موجود در شیر مادر موجب بروز زردی شیردهی می شوند ، اما معمولاً این یک بیماری بی خطر است که خود به خود برطرف می گردد. مادران معمولاً مجبور نیستند شیردهی را قطع کنند.

اکثر نوزادان تازه متولد شده با زردی به دنیا می آیند و در عرض یک یا دو هفته ، زردی به خودی خود بهبود می یابد. برای زردی خفیف می توانید از درمان های خانگی کمک بگیرید (البته بعد از مشورت با پزشک). اما اگر سطح بیلی روبین همچنان افزایش می یابد ، باید سریعاً نوزاد تازه متولد شده خود را نزد پزشک ببرید. هیچ دلیلی برای نگرانی وجود ندارد اگر کوچولوی شما به آن مبتلا شود. با این حال ، درمان می شود.

علاوه بر موارد ذکر شده با اجاره دستگاه زردی نوزاد می توانید اقدام به درمان زردی کودک خانه نمایید. با بهره گیری از این روش زردی کودک شما به طور کامل از بین خواهد رفت.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *