نکات ضروری برای قرار دادن صحیح نوزاد هنگام شیر خوردن

نکات ضروری برای قرار دادن صحیح نوزاد هنگام شیر خوردن

  • مراقب باشید که ستون فقرات نوزاد را نگه دارید. او را با دارید که پشت و شانه هایش صاف باشند. پشت سرش را نگه نداریا زیرا چانه اش به طرف سینه او می رود و باز کردن دهان را برایش مشکل می کند. از طرفی، نوزادان دوست ندارند کسی سر آنها را نگه دارد.
  • نوازد را طوری نگه دارید که شکم به شکم باشید. اگر او ناچار شود سرش را به کناری برگرداند، نمی توانید درست به او شیر بدهید.
  • سر نوزاد را طوری نگه دارید که بینی اش مقابل نوک پستان باشد. ممکن است منطقی به نظر برسد که دهان او را در مقابل نوک پستان قرار دهید، ولی این طور نیست، چون در چنین وضعیتی همین که روی پستان قرار بگیرد، چانه اش به عقب و به طرف سینه اش کشیده و گلویش بسته می شود و شیر خوردن را کند و دشوار می کند. نوک پستان باید به سق او بخورد که بتواند درست شیر بخورد و باید سرش به اندازه کافی از پستان دور باشد که نوک پستان به سق محکم، یعنی کمان استخوانی انتهای دهان نخورد و نوک پستان زخم نشود.
  • منتظر بمانید تا دهانش را باز کند. تصور کنید که می خواهد یک سیب را گاز بزند و منتظر بمانید تا واقعا دهانش را باز کند و سپس او را سریع به طرف پستان خود بکشید.
  • فرو رفتن چانه. چانه او کاملا در پستان فرو می رود و راه را برای بینی اش باز می کند.

در صورتی که نوزاد شما به یرقان یا همان زردی مبتلا شده است می توانید با استفاده از دستگاه فتوتراپی نسبت به درمان اقدام کنید . جهت اجاره دستگاه زردی نوزاد می توانید با کارشناسان زردی کلینیک تماس حاصل فرمایید . همچنین یکی دیگر از خدماتی که زردی کلینیک ارائه می کند اجاره شیردوش برقی است .

پاسخ پرسش های شما

سؤال: چرا نوزاد من این قدر شیر خوردن را طول می دهد؟ او ساعتها شیر می خورد، ولی وزنش خیلی خوب زیاد نمی شود.

جواب: شاید به خاطر این است که او را درست زیر پستان نمی گیرید. اگر نوزاد ناچار باشد سرش را به سوئی بکشد یا چانه اش روی سینه اش قرار بگیرد، شیر خوردنش طول می کشد. مراقب باشید که راه گلویش باز و گردنش کشیده باشد تا بتواند سریع و راحت شیر بخورد.

سؤال: بچه من وقتی شیر می خورد می تواند درست نفس بکشد؟

جواب: نوزادها بینی های کوچک و پره های بینی لرزانی دارند که برای شیر خوردن ایده آل هستند. اگر نوزاد شما نتواند نفس بکشد، پستان را رها می کند. تا شما متوجه شوید. اگر این کار را کرد، طرز قرار گرفتن او زیر پستان را بررسی کنید و ببینید آیا چانه اش روی سینه شماست؟ آیا باسنش نزدیک بدن شماست؟ اگر بدنش از بدن شما خیلی دور باشد، بینی اش در پستان فرو می رود. اگر بخاطر گرفتگی بینی نفس کشیدن برایش دشوار است، از پزشک بخواهید به شما قطره بینی بدهد که قبل از شیر دادن در بینی او بچکانید.

امتیاز شما post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *