بلاگ آموزشی

تاثیر لیمو شیرین بر زردی نوزاد

تاثیر لیمو شیرین بر زردی نوزاد

یکی از درمان های سنتی که از گذشته میان خانواده های ایرانی برای درمان زردی نوزاد مورد استفاده قرار می گرفته است استفاده از لیمو شیرین است. در مقالات گذشته نیز به این موضوع اشاره کردیم که استفاده از لیمو شیرین ، ترنجبین ، شیرخشت نوشیدن آب قند تنها تاثیری که دارد این است که می شود زردی نوزاد افزایش پیدا نکند و مانند یک مانع برای پیشرفت زردی نوزاد مورد استفاده قرار می گیرد و مانع از پیشرفت آن می‌شود همچنین در نوزادانی که داروی زردی بسیار خفیفی نیز هستند می تواند به عنوان یک روش درمان مورد استفاده قرار گیرد.

چنین نکته‌ای که حائز اهمیت است این است که روده نوزاد ماهگی فقط توانایی هضم شیر را دارد و نمی تواند ماده دیگری را هضم کند و در صورتی که ماده غیر از شیر توسط نوزاد خورده شود می تواند باعث شود که نوزاد دچار یبوست یا اسهال شود.

در صورتی که درجه زردی نوزاد شما پایین باشد و نوزاد شما دارای زردی بسیار خفیفی باشد زردی نوزاد به مرور زمان در طی گذشته ۵۰ الی ۶۰ روز برطرف خواهد شد.

در نقطه مقابل در صورتی که درجه زردی نوزاد شما بالا باشد نوزاد شما باید توسط پزشک متخصص مورد آزمایش و معالجه قرار بگیرد.

درمان زردی نوزاد با اجاره دستگاه زردی نوزاد

در صورتی که شما علائم اولیه زردی را درد نوزاد خود مشاهده نموده اید باید نوزاد را برای معاینه نزد پزشک متخصص ببرید تا پزشک معالج روش درمان صحیح را با توجه به شرایط نوزاد خواب و درمان را آغاز نماید. با توجه به درجه زردی نوزاد یکی از روش های درمانی که مورد استفاده قرار می گیرد استفاده از دستگاه فتوتراپی است.

برای استفاده از دستگاه فتوتراپی میتوان نوزاد را در بیمارستان بستری کرد و یا این که نسبت به اجاره دستگاه زردی نوزاد یا اجاره دستگاه فتوتراپی برای درمان در منزل اقدام کرد. مزیت اصلی که استفاده از دستگاه فتوتراپی و همراه خواهد داشت این است که درمان با استفاده از این روش دارای نتیجه قطعی است و نوزاد به صورت کامل درمان خواهد شد همچنین روش درمانی دارای عوارض جانبی نیز نیست.

در صورتی که نوزاد شما به زردی نوزاد مبتلا شده است و شما میخواهید نسبت به اجاره دستگاه فتوتراپی اقدام کنید می توانید با کارشناسان ما در زردی کلینیک تماس حاصل فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با مشاورین ما