تعیین درجه زردی نوزاد بدون آزمایش خونگیری

تعیین درجه زردی نوزاد بدون آزمایش خونگیری

در گذشته نه چندان دور والدین نوزاد برای تعیین درجه زردی نوزاد باید سختی های فراوانی را متحمل می شدند . به تازگی در آزمایشگاه ها و مطب ها دستگاه هایی با نام بیلی رویین متر پوستی مشاهده می شود که پزشکان و متخصصان می توانند با کمک این دستگاه درجه زردی نوزاد را تعیین کنند .

کار این دستگاه بسیار راحت بوده و برای تعیین درجه زردی نوزاد به کمک این دستگاه به این صورت است که دستگاه را روی قسمتی از پوست نوزاد قرار می دهند و این دستگاه درجه زردی نوزاد را روی نمایشگر خود نشان می دهد ! به همین راحتی می توان با استفاده از این دستگاه میزان زردی نوزاد را تشخیض داد و نسبت به درمان آن اقدام نمود .

در زمانی که چنین دستگاهی هنوز وجود نداشت برای تعیین درجه زردی نوزاد والدین نوزاد باید او را نزد متخصص می بردند تا متخصص برای نوزاد آن ها یک آزمایش تعیین درجه زردی نوزاد تجویز کند . در مرحله بعد والدین نوزاد باید او را به آزمایشگاهی برای انجام آزمایش ببرند تا پرستار از نوزاد آنها نمونه خون بگیرد . علاوه بر این همه معطلی عمل خونگیری از نوزاد نیز کاری دشوار و سخت برای پرستار خواهد بود از پیدا کردن رگ نوزاد برای خونگیری گرفته تا بی تابی های نوزاد همگی مشکلاتی است که در شیوه ی سنتی تعیین درجه زردی نوزاد وجود دارد .

اما امروزه با پدید آمدن بیلی رویین متر پوستی دیگر نیازی به این سختی نیست و می توان با استفاده از این دستگاه به درجه زردی نوزاد پی برد . برای استفاده از این دستگاه می توانید با کارشناسان ما در زردی کلینیک تماس حاصل فرمایید . پس از تماس شما کارشناسان ما برای تعیین درجه زردی نوزاد به منزل شما اعزام می شوند و سپس شما می توانید با توجه به درجه زردی نوزاد خود نسبت به درمان آن تصمیم گیری کنید .

روشهای موجود برای تعیین درجه زردی نوزاد

  1. روش اول برای تعیین درجه زردی نوزاد روش خونگیری از دست نوزاد است .
  2. در دومین روش با خونگیری از پای نوزاد درجه زردی نوزاد را تعیین می کنند .
  3. روش سوم استفاده از بیلی رویین متر پوستی است .

در صورتی که شما از هر سه روش نیز برای تعیین درجه زردی نوزاد خود استفاده کنید شاهد این خواهید بود که نتایج به صورت قطعی یکسان نیستند و دارای اختلاف یک الی دو درجه ای هستند .

با توجه به این اختلاف نیز باز هم بهترین روش این است که بیلی رویین متر پوستی استفاده کنیم تا اینکه بخواهیم با استفاده از سرنگ و آزمایش خون زردی نوزاد را مورد آزمایش قرار دهیم . در صورتی که نوزاد شما به بیماری زردی مبتلا شده باشد باید بدانید که شما باید این آزمایش را چند بار انجام دهید پس بهتر است از روش بیلی رویین متر پوستی به جای آزمایش خون استفاده کنید . در صورتی که نوزاد شما به عارضه ی زردی مبتلا شده باشد یکبار در ابتدا و یکبار در انتها شما باید این آزمایش را انجام دهید همچنین در طول درمان با استفاده از اجاره دستگاه زردی نوزاد نیز شما نیاز دارد تا این آزمایش را انجام دهید .

به صورت تقریبی زردی نوزاد شما باید طی سه مرحله مورد ارزیابی قرار بگیرد و در روش سنتی یعنی خونگیری از نوزاد فرزند شما باید در چندین بار با دشواری های خونگیری و آزمایشگاه درگیری شود پس بهترین راه این است که از بیلی رویین متر پوستی استفاده نمایید .

امتیاز شما post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *