درمان زردی نوزاد

درمان زردی نوزاد

اگر بخواهیم از دیدگاه طب سنتی به زردی نوزاد نگاه کنیم زردی از نظر لغوی به معنای آتش گرفتن است البته این بدین معنی نیست که نوزاد شما در حال سوختن در آتش است اما منظور این است که نوزاد شما در حال تحمل گرمای زیادی است . در درمان زردی نوزاد به طب سنتی هر چیزی که به خنک شدن نوزاد کمک کند برای نوزاد مفید خواهد بود . منظور ما این نیست که برای مثال نوزاد خود را با آب سرد شستشو دهید یا او را در یک تشت آب سرد قرار دهید بلکه موادغذایی است که دارای طب سرد هستند و بهتر است مادر از این مواد غذایی تغذیه کند و سپس نوزاد از شیر مادر خود تغذیه کند .

زردی نوزاد از منظر علم پزشکی

در صورتی که بخواهید از دیدگاه علم پزشکی به موضوع زردی نوزاد نگاه کنیم زردی نوزاد در اثر این اتفاق می افتد که بیلی روبین از حد مجاز عبور کند . در بدن تمامی انسان ها بیلی روبین موجود است اما در افراد بالغ بیلی روبین به وسیله ی کبد آن ها دفع می شود ولی در نوزادان با توجه به اینکه کبد آن ها هنوز به بلوغ نرسیده است بیلی روبین ها در زیر پوست نوزاد جمع می شود و در نهایت به عارضه ی زردی نوزاد تبدیل می شود .

درمان زردی نوزاد چیست ؟

در صورتی که شما به عنوان والدین نوزاد متوجه شده اید که نوزاد شما به عارضه ی زردی مبتلا شده است یا نسبت به این موضوع شک و تردید دارید باید ابتدا نسبت به تعیین درجه زردی نوزاد خود اقدام کنید . در صورتی که پس از تعیین درجه زردی نوزاد متوجه شدید که نوزاد شما نیاز به درمان دارید دو راه حل پیش رو دارید :

  • راه حل اول این است که نوزاد خود را در بیمارستان بستری کنید .
  • راه دوم این است که نسبت به اجاره دستگاه زردی نوزاد اقدام کنید .

امروزه اکثر والدین ترجیع می دهند تا در منزل خود نسبت به درمان نوزاد خود اقدام کنند ، زیرا می توانند به صورت مداوم خود از نوزاد خود مراقبت کنند .

درمان زردی نوزاد در منزل چیست ؟

زردی نوزاد چه در منزل و چه در بیمارستان درمان شود به وسیله ی دستگاه فتوتراپی درمان می شود . این دستگاه دارای لامپ ها مخصوصی است که با منتشر کردن نور آبی مخصوص موجب می شود بیلی روبین موجود در زیر پوست نوزاد از بین برود و از طریق مدفوع نوزاد خارج شود .

دستگاه زردی نوزاد چه در منزل استفاده شود و چه در بیمارستان در هر دو صورت یک فعالیت را برای درمان انجام می دهند آن هم تابش نور برای درمان زردی نوزاد است . تفاوت دستگاه های بیمارستان و دستگاه های خانگی تنها در تعداد لامپ های دستگاه است و در دستگاه های بیمارستانی تعداد لامپ های بیشتری استفاده می شود .

چرا نوزاد خود را در بیمارستان بستری نکنیم ؟

در ادامه قصد داریم تعدادی از معایبی که بستری کردن نوزاد در بیمارستان می تواند برای شما به همراه داشته باشد را بیان کنیم .

  • دلیل اول محیط ناسالم و آلوده برخی از بیمارستان ها است که می تواند موجب این موضوع شود که نوزاد شما به بیماری های مختلفی با در معرض آلودگی قرار گرفتن مبتلا شود .
  • دلیل دوم این است که با درمان نوزاد در منزل و به وسیله ی اجاره دستگاه زردی نوزاد مادر و نوزاد می توانند در طول درمان همواره پیش هم باشند .
  • همچنین با درمان نوزاد در منزل از رفت ها آمده بیهوده و مکرر به بیمارستان صرفه جویی می شود و می تواند در کاهش هزینه های اضافی کمک کند .
امتیاز شما post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *