سوالات رایج والدین در مورد زردی نوزاد و دستگاه فتوتراپی

سوالات رایج والدین در مورد زردی نوزاد و دستگاه فتوتراپی

زمانی که نوزاد شما دچار عارضه زردی می شود شما می بایست از دستگاه فتوتراپی برای کاهش زردی پوست نوزاد خود استفاده کنید. با دیدن علائم زردی ابتدا بهتر است این موضوع را با پزشک مربوطه در میان بگذارید تا بررسی های لازم انجام شود. زردی های فیزیولوژیک تا اندازه ای طبیعی بوده و به راحتی برطرف می شوند اما در این بین زردی های پاتولوژیک غیر طبیعی به نظر می رسد و باید به صورت کامل بررسی شود. در ادامه با ما همراه باشید.

زردی نوزاد چگونه تشخیص داده می شود؟

یکی از سوالاتی که ذهن والدین را درگیر خود می کند نحوه تشخیص زردی نوزاد می باشد. اولین اثر زردی بر روی سفیدی چشم و پوست نوزاد می باشد. ابتدا قسمت های بالایی بدن نوزاد دچار زردی شده و سپس به نواحی دیگر سرایت می کند. برای تشخیص دقیق این موضوع می بایست به پزشک مراجعه کرد.

کدام زردی نوزاد خطرآفرین است؟

در بالا اشاره کردیم که دو نوع زردی وجود دارد. زردی نوع اول طبیعی بوده و به مرور زمان رفع می شود و نیاز به درمان خاصی ندارد ، اما زردی نوع دوم که پاتولوژیک نام دارد عموما در 24 ساعت اول زندگی نمایان می شود که نشان دهنده یک بیماری زمینه ای است. این نوع زردی نشان می دهد که بدن نوزاد با مشکلاتی مواجه هست که پوست دچار زردی شده است. بهتر است این نوع زردی به موقع تشخیص داده شود.

زردی نوزاد در چه مواقعی خود را نشان می دهد؟

اگر موارد زیر وجود داشته باشد احتمال نمایان شدن زردی وجود دارد:

  • ناسازگاری خونی بین مادر و نوزاد
  • وجود سابقه زردی در فرزندان قبلی
  • کم خوردن شیر مادر توسط نوزاد
  • تولد نوزاد نارس
  • وزن کمتر از 2.5 کیلوگرم
  • نوزاد مادران دیابتی
  • وجود کم خونی در نوزاد

در صورت وجود موارد بالا مادران باید توجه بیشتری نسبت به عارضه زردی نوزاد داشته باشند و در صورت نیاز به پزشک متخصص مراجعه کنند.

کارهایی که باعث زیاد شدن زردی نوزاد می شود

اگر نوزاد شما دچار عارضه زردی شده است بهتر است از برخی کارها اجتناب کنید ، چرا که با انجام این کارها زردی نوزاد تشدید می شود.

گرم نگه داشتن بیش از اندازه نوزاد – استفاده داروهای گیاهی به صورت سرخود – استفاده از لامپ مهتابی

شیوه های درمان زردی نوزاد

پس از اینکه پزشک متخصص تشخیص عارضه زردی در نوزاد را تایید کرده باشد ، بهترین روش برای نجات جان نوزاد استفاده از روش های نوین و دستگاه فتوتراپی می باشد. فتوتراپی یکی از روش های عالی برای کاهش زردی نوزاد می باشد که مورد تایید پزشکان است. این دستگاه برای درمان تمامی زردی ها کاربرد دارد. اگر این روش پاسخگو نباشد پزشک از روش تعویض خون استفاده می کند.

دستگاه فتوتراپی چیست؟

استفاده از دستگاه فتوتراپی یک روش علمی برای درمان زردی است که به آن نور درمانی گفته می شود. به کمک این دستگاه نوزاد را درون آن قرار داده و نوری با طول موج مشخص به بدن نوزاد می تابد تا این عارضه درمان شود. امروزه مطمئن ترین روش درمان زردی فتوتراپی است.

استفاده از فتوتراپی در بیمارستان یا در منزل؟

آیا می توان با اجاره کردن فتوتراپی در منزل به درمان زردی نوزاد پرداخت؟ شما زمانی می توانید نوزاد را در منزل درمان کنید که نوزاد دارای وزن بالای 2.5 کیلوگرم باشد و همچنین نوزاد به صورت کامل و طبیعی باشد. در غیر این صورت بهتر است نوزاد را در بیمارستان تحت درمان نگه دارید.

دستگاه فتوتراپی را از کجا اجاره کنیم؟

زمانی که تصمیم بر این شد که نوزاد را در منزل درمان کنید باید به دنبال اجاره دستگاه فتوتراپی باشید. اینکه دستگاه را از چه شرکتی انتخاب کنید مهم است. ما به شما پیشنهاد می کنیم دستگاه فتوتراپی را از شرکت زردی کلینیک دریافت کنید. چرا که دستگاه کاملا استاندارد بوده و از وزارت بهداشت دارای مجوزهای لازم است. شرکت مربوطه از تولید کنندگان دستگاه فتوتراچی می باشد. شما برای اجاره این دستگاه کافی است با شماره های شرکت تماس گرفته تا مناسب ترین دستگاه برای شما انتخاب و ارسال شود. خدمات مختلف این شرکت باعث می شود تا خیال شما از بابت اجاره دستگاه راحت باشد. به همراه دستگاه عینک مخصوص و شرت مخصوص نوزاد نیز ارسال می شود.

امتیاز شما post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *