زردی شیر مادر چقدر طول میکشد

زردی شیر مادر چقدر طول میکشد ؟

در صورتی که از دنبال کنندگان وبسایت ما باشید باید این مورد را در مقالات ما مشاهده کرده باشید که به وفور در مقالات خود ذکر کرده ایم که زردی نوزاد دارای انواع مختلفی است و هر کدام از این نوع ها دارای درجات مختلفی هستند . در این مقاله قصد داریم به این سوال شما عزیزان یعنی زردی شیر مادر چقدر طول میکشد ؟ پاسخ دهیم .

زردی شیر مادر چقدر طول میکشد ؟

به صورت کلی زردی نوزاد دارای علل مختلفی است که یکی از این علت ها می تواند زردی نوزاد با شیر مادر باشد . در ویدیو بالا به صورت کامل درباره ی این موضوع صحبت کردیم که به صورت کلی درمان زردی نوزاد چند روز طول می کشد و شما با دیدن این ویدئو کامل متوجه این موضوع می شوید که زردی شیر مادر چقدر طول میکشد ؟

اگر بخواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم که روند درمان زردی چند روز طول میکشد باید بگوییم که به صورت کلی در علم پزشکی هیچ وقت نمی توان چیزی را به صورت دقیق پیش بینی کرد ، به عنوان مثال شما یک سرما خوردگی ساده را نیز در نظر بگیرید . دو نفر که همزمان باهم دچار بیماری سرماخوردگی می شوند ممکن یکی از افراد در یک هفته به صورت کامل بهبود پیدا کند اما در فرد دیگر ممکن است این پروسه در مدت کمتر یا بیشتری طول بکشد .

در صورتی که شما نسبت به اجاره دستگاه زردی نوزاد از زردی کلینیک اقدام کنید ما این تضمین را به شما می دهد که نوزاد شما در کوتاه ترین زمان ممکن درمان شود .

علت عارضه زردی نوزاد

یکی از علل پدید امدن زردی در نوزاد می تواند شیر مادر باشد . حال ممکن است که این سوال برای مادر ایجاد شود که چگونه تشخیص دهد که علت زردی نوزاد خود شیر مادر است ؟ یا در صورتی که علت زردی در نوزاد شیر مادر است چگونه می توان آن را درمان کرد و راه درمانی آن چیست ؟

زردی نوزاد ناشی از شیر مادر

به طور کلی دو گروه از نوزادان هستند که با خوردن شیر مادر به زردی مبتلا می شوند که در ادامه هر کدام از این گروه ها را معرفی و شرح می دهیم .

  1. در دسته اول نوزادانی قرار دارند که به روش سزارین به دنیا آمده اند و با توجه به اینکه هنوز قدرت شیردهی در بدن مادر نوزاد پدید نیامده است مادر نمی تواند آن حجم که لازم است به نوزاد خود شیر دهد . این نوع زردی به خاطر کمبود شیر مادر پدید می آید و برای درمان آن مادر نوزاد باید همواره به صورت مستمر به نوزاد خود شیر دهد تا به تدریج با استمرار عمل شیردهی به نوزاد مادر تقویت شود و بتواند به نوزاد شیر دهد .
  2. در صورتی که با استمرار شیردهی مادر به نوزاد با انجام آزمایش متوجه شدید که زردی نوزاد شما در حال شدت گرفتن است می توانید با دستور پزشک برای 48 ساعت شیر خود را قطع کنید و از شیرخشک برای تغذیه نوزاد استفاده کنید . همچنین مادر نوزاد نیز باید برای جلوگیری از تورم پستان و انبار شدن شیر در پستانهایش شیر را بدوشد و بیرون بریزد . در این مدت باید شیر خشک جایگزین شیر مادر شود و نوزاد از طریق شیر خشک تغذیه کند و بعد از گذشت 48 ساعت مادر می تواند از شیر خودش برای تغذیه نوزاد استفاده کند .
3/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *