اجاره دستگاه زردی نوزاد در بوشهر

اجاره دستگاه زردی نوزاد در بوشهر

زردی نوزاد زمانی اتفاق می افتد که بیلی روبین موجود در خون نوزاد نسبت به حالت طبیعی طبیعی افزایش پیدا کند. بیلی روبین یک ماده سمی است و برای مغز نوزاد خطرناک است عدم درمان زردی نوزاد یا به تعویق انداختن روند درمان ممکن است سبب خسارتهای جبران ناپذیری گردد یکی از این خسارت ها آسیب های مغزی به نوزاد است.

اجاره دستگاه زردی نوزاد در بوشهر

متداول ترین روشی که برای درمان زردی نوزاد مورد استفاده قرار می گیرد استفاده از دستگاه زردی نوزاد است دستگاه زردی نوزاد به دستگاه فتوتراپی نیز معروف است. درمان زردی نوزاد به درجه زردی بستگی دارد در صورتی که در رشته زردی نوزاد کمتر از ۸ بیلی روبین باشد می‌توان برای درمان از روش های خانگی و سنتی استفاده نمود. اینکه چه روش درمانی را برای درمان استفاده نمود با توجه به دستور پزشک انجام می شود و تمام اینها بستگی به شرایطی دارد که نوزاد در آن قرار گرفته است. در صورتی که بنا بر دستور پزشک نوزاد دارای درجه کمی است میتوان نوزاد را با استفاده از روش درمان سنتی و خانگی درمان کرد و با استفاده از کنترل رژیم غذایی نوزاد زردی را کنترل نمود.

در صورتی که بنا به گفته پزشک درجه زردی نوزاد شما بالاتر از هر 8 بیلی روبین باشد باید برای درمان یا نوزاد را در بیمارستان بستری کرد و یا اینکه نسبت به اجاره دستگاه زردی نوزاد اقدام کرد امروز اکثر خانواده ها ترجیح می دهند نوزاد خود را به جای بستری کردن در بیمارستان در منزل درمان کنند و این کار را با استفاده از دستگاه فتوتراپی خانگی انجام می دهند.

همانطور که پیش تر نیز گفته شد روش درمان بستگی به درجه زردی نوزاد دارد در صورتی که درجه زردی نوزاد شما بالای ۲۰ بیلی روبین باشد باید تحت نظر پزشک درمان صورت بگیرد در چنین مواقعی ممکن است پزشک برای درمان تعویض خون نوزاد را انجام دهد نوزاد را در بیمارستان بستری کند.

زردی نوزاد در نوزادان نارس

در نوزادانی که نارس به دنیا آمده اند به این معنا که زودتر از موعد به دنیا آمدند و بدن آنها نسبت به سایر نوزادان ضعیف تر است زردی نوزاد دیرتر اتفاق می افتد اما شدت آن نسبت به نوزادان سالم بیشتر خواهد بود همچنین دارای عوارض بیشتری است بنابراین نوزادان نارس باید به این موضوع یعنی زردی نوزاد بیشتر توجه نمود. در نوزادان رسیده زردی نوزاد تا قبل از ده روز و در نوزادان که به صورت نارس به دنیا آمدن تا قبل ۲۱ روزگی از بین می رود در صورتی که درطی این مدت زردی نوزاد درمان نشد باید نوزاد توسط پزشک معاینه شود.

بیلی روبین موجود در خون در صورتی که در حد تعادل در بدن موجود باشد دارای ضرر چندانی نیست و حتی می تواند برای بدن مفید نیز باشد در صورتی که بیلی‌روبین از حد مجاز خود خارج شود و افزایش پیدا کند می‌تواند ضررهای جبران ناپذیری را مانند اختلالات بینایی، شنوایی و حرکتی ایجاد نمایند. با توجه به این توضیحات تمامی نوزادان باید در روز سوم تا پنجم تولد خود برای انجام معاینه زردی نزد پزشک متخصص رفته تا زردی نوزاد مورد بررسی قرار گیرد در صورتی که نوزاد نیاز به درمان داشت والدین نوزاد بتوانند به موقع نسبت به اجاره دستگاه زردی نوزاد اقدام نمایند.

امتیاز شما post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *